Tysiące Polaków wychowało się na jego twórczości w PRL-u. Polsat przekazał smutną wiadomość

Tysiące Polaków wychowało się na jego twórczości w PRL-u. Polsat przekazał smutną wiadomość Źródło: pikio.pl

Polsat przekazał bardzo smutne wiadomości. Jeden z legendarnych artystów epoki PRL, który bawił tysiące Polaków swoimi rysunkami, zmarł w wieku 84 lat. Informacja o jego śmierci odbiła się szerokim echem po całym rodzinnym Gdańsku, z którym związany był rysownik.

Polsat zszokował widzów bardzo smutną informacją z Gdańska. W wieku 84 lat zmarł legendarny rysownik, związany od lat z trójmiejską sceną artystyczną, choć jego prace były znane w całej Polsce. Artysta, który stał się kultowy dzięki swojej współpracy z "Dziennikiem Bałtyckim" i stał się jednym z symboli walki z cenzurą w PRL, jest obecnie opłakiwany nie tylko przez kolegów z redakcji, ale wielu ludzi w całej Polsce.

Polsat przekazuje smutne informacje. Nie żyje wybitny artysta

Artystą, który odszedł wczoraj wieczorem, jest Zbigniew Jujka. Rysownik, który pracował w "Dzienniku Bałtyckim" od 1963 roku, był za swoją pracę wielokrotnie nagradzany wyróżnieniami krajowymi i międzynarodowymi. Postacią kultową stał się w epoce PRL, gdzie dzięki swoim satyrycznym i celnie opisującym rzeczywistość karykaturom stał się postacią kultową. Artysta był aktywny zawodowo do końca swojego życia, a jego śmierć to wielka strata dla wszystkich miłośników polskiej kultury.

- To dla nas bardzo smutna wiadomość... Żegnamy Cię, Przyjacielu! - napisał "Dziennik Bałtycki" w specjalnym oświadczeniu w swoich social mediach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Władze miejskie żegnają Jujkę

Śmierć rysownika została skomentowana także przez władze miejskie Gdańska, z którym karykaturzysta był związany przez całą swoją karierę zawodową. Postać artysty wspominała, chociażby prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

- Nie żyje Zbigniew Jujka, znany gdański rysownik, który przez ponad pół wieku bawił nas swoim spojrzeniem na rzeczywistość. Kto z nas nie zaczynał lektury Dziennik Bałtycki właśnie od rysunkowego „Dzienniczka"? Pan Zbigniew zaraził swoim nietuzinkowym poczuciem humoru całe pokolenia Polek i Polaków. Jego praca i wkład w rozwój kultury były wielokrotnie nagradzane. W 2009 r. został uhonorowany przez Radę Miasta Gdańska Medalem Św. Wojciecha. Był także laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska. Dziękujemy Panie Zbigniewie. Będzie nam Pana brakowało - napisała polityk na swoim Facebooku.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie. Tuż przed śmiercią mogła zostać zgwałcona
2. Tragiczne wiadomości z centralnej Polski. Samolot runął na ziemię i stanął w ogniu, jest informacja o ofiarach

źródło: facebook.com/A.Dulkiewicz

Najlepsze newsy dnia:

  1. Będzie NOWE świadczenie dla rodzin. Premier zapowiedział "wsparcie, jakiego nie było dotąd”
  2. Przed laty matka Kaczyńskich ujawniła własną tajemnicę. Powiedziała też, dlaczego Jarosław jest kawalerem
  3. Fryzura, za którą faceci szaleją. Jest prosta i szybka w wykonaniu, wystarczą 3 minuty, by osiągnąć zachwycający efekt
  4. Mama przez całą dobę szukała pomocy dla 8-letniej córki, która najpewniej została zgwałcona. Oburzająca postawa lekarzy, nie chcieli mieć z nią do czynienia
  5. Zwyrodnialec porwał 11-latkę i bezustannie gwałcił, urodziła mu 9 dzieci, nad którymi się znęcał. Ich agonia trwała 19 lat

źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News