Lekarze musieli bezzwłocznie amputować mu nogę. Uczestnik show Polsatu pilnie trafił do szpitala po koszmarnym wypadku

Lekarze musieli bezzwłocznie amputować mu nogę. Uczestnik show Polsatu pilnie trafił do szpitala po koszmarnym wypadku Źródło: facebook.com/ninjawarriorpl/

Gwiazda stacji Polsat w ostatnich dniach przeżyła prawdziwą tragedię. Uczestniczyła w koszmarnym w skutkach wypadku, przez co trafiła do szpitala. To cud, że żyje. Niestety lekarze nie mieli dobrych wiadomości - konieczna była amputacja nogi.

Znany ze stacji Polsat mężczyzna stał się ofiarą strasznego wypadku, który stał się nie z jego winy. Z powodu braku uwagi innej osoby będzie teraz żyć bez jednej nogi. Poszkodowany dokładnie opisał drastyczne zdarzenie, a jego przyjaciele nie pozwolili mu zostać samemu w tych trudnych chwilach.

Znany z show stacji Polsat Sylwester Wilk stał się ofiarą drastycznego wypadku

Stacja Polsat postawiła na nowe show pod tytułem "Ninja Warrior", gdzie uczestnicy muszą przejść tor przeszkód o długości 150 metrów. Na tor składają się metalowe konstrukcje, łańcuchy i kratownice ważące 500 ton. Oprócz Sylwestra Wilka w Całość stworzona została z różnego rodzaju kratownic, konstrukcji metalowych oraz łańcuchów o łącznej wadze ok. 500 ton. Od około 2 tygodni po nagraniach zdarzyła się tragedia.

- Wypadek miał miejsce na warszawskiej Tamce, nad Wisłą, w okolicy Centrum Nauki Kopernik. Wracałem z pracy. Oczywiście drogą totalnie naokoło, żeby móc nacieszyć się swoim motocyklem. Jadąc Tamką w dół, zobaczyłem samochód parkujący równolegle po prawej stronie. Była to trzypasmowa droga jednokierunkowa, więc dla bezpieczeństwa zjechałem na lewy pas, oddalając się od potencjalnego zagrożenia. Niestety, gdy bylem już dość blisko samochód, odbił nagle w lewo i w ułamku sekundy zmienił pas, ustawiając się prostopadle do kierunku jazdy. Nie było gdzie uciekać. Niestety pamiętam cały wypadek. Moment uderzenia. Koziołkowanie po ulicy. Motocykl przelatujący nad głową - zaczął swoją opowieść Sylwester Wilk.

Noga musiała zostać amputowana tuż pod kolanem

- Pierwszą rzeczą, jaką zobaczyłem, była moja noga. Zerwana prawie całkowicie na wysokości stawu skokowego. Dalej był już tylko krzyk - nie da się ukryć, że ten widok był drastyczny. W dalszej części wpisu Sylwester jest wdzięczny osobom, które nie przeraziły się i szybko udzieliły mu pomocy.

Jeden z mężczyzn zadzwonił na pogotowie, a kolejny świadek zdarzenia szczęśliwie był ratownikiem i mógł udzielić mu pierwszej pomocy. Przy Sylwestrze pojawiły się też dwie kobiety, z czego jedna trzymała go za rękę, a druga dzwoniła do jego rodziców. Szybko przewieziono go do szpitala.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niestety, wskutek odniesionych obrażeń i rozległych uszkodzeń prawej nogi trzeba ją było amputować pod kolanem. Sam Sylwester Wilk domagał się, by cięto jak najniżej, by potem mógł nosić protezę sportową.

- Trzeba było ją amputować pod kolanem. W wypadku ucierpiał też prawy łokieć, który pękł od uderzenia w asfalt. Plus jest taki, że żyję. Mimo wszystko nie poddaję się i zamierzam dalej walczyć o swoje - kończy swoją wypowiedź uczestnik show Polsatu.

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo bolesna wiadomość. Nie żyje aktor "Pierwszej miłości", "Świata według Kiepskich" i wielu innych hitowych seriali
2. Miliony Polaków będą kupować w Lidlu jeszcze taniej, wszystko dzięki prostemu rozwiązaniu

Osoby, które dowiedziały się o tragedii sympatycznego Sylwestra Wilka, postanowiły zorganizować zbiórkę na protezę. Jerzy Mielewski i Aleksandra Szwed, którzy są związani z programem, zainicjowali tę akcję. W szpitalu Sylwestra wspierał również Alan Andersz. Na tę chwilę uzbierano prawie 58 tysięcy złotych z całej sumy 80 tysięcy złotych.

Link do zbiórki tutaj.

Fot. facebook.com/ninjawarriorpl/

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koleżanka Agnieszki Woźniak-Starak przerywa milczenie. Jej słowa łamią serca
  2. Kim jest Julia Woźniak-Starak? Media podejrzewają, że to ona towarzyszyła bratu na jeziorze Kisajno
  3. Złamał obie nogi i wezwał pogotowie, ale ratownicy nie potrafili go znaleźć. Umierał przez kilka dni
  4. Jej brat bliźniak urodził się 3 miesiące później. Powód jest zdumiewający, nawet lekarze nie mogli w to uwierzyć
  5. Zawieszono poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. Policja: Akcja zostanie wznowiona jutro

Źródło: Plejada

Następny artykuł