Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się już tej nocy

Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się już tej nocy Źródło: Pikio.pl

Polsat News przekazał pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest naprawdę poważna, wielu osobom grozi niebezpieczeństwo. To, przed czym ostrzegają dziennikarze, zacznie się już dzisiejszej nocy. Polacy, którzy mieszkają na zachodzie, południu i południowym wschodzie kraju, powinni zabezpieczyć się już teraz. Nie wolno zlekceważyć tego komunikatu.

Polsat News przekazał ostrzeżenie wydane przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Specjaliści zdecydowali się na wydanie alertu pierwszego stopnia. Ten alarm oznacza, że istnieje ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne. Możliwe jest także zagrożenie życia. W takiej sytuacji zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Gwałtowne zmiany pogody będzie można zaobserwować podczas dzisiejszej nocy. Szczególnie zagrożeni są mieszkańcy kilku województw. W miarę możliwości należy pozostać w domach i zabezpieczyć mienie materialne.

Polsat News ostrzega przed niebezpiecznymi burzami

Deszcze z burzami i gradem pojawiają się na terenie województw: zachodniopomorskiego i lubuskiego, a także w części województw: pomorskiego i mazowieckiego. Jako pierwsi, zmian pogody mogą spodziewać się mieszkańcy województwa lubuskiego, gdzie zmiany atmosferyczne będą notowane do godziny 19:30 w niedzielę. Opady deszczu mogą osiągnąć poziom 50 mm. Wiatr zawieje w porywach do 80 km/h. Lokalnie może spaść grad. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w województwie zachodniopomorskim do godziny 2:00.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W kilku zachodnich powiatach oraz na południu Mazowsza (powiaty gostyniński, Płock, płocki, płoński, sochaczewski, lipski, przysuski, Radom, radomski, szydłowiecki, zwoleński) wiatr osiągnie prędkość do 80 km/h. Do 22:00 możliwe są ulewne deszcze, burze oraz grad. Alerty skierowane są także do części mieszkańców Pomorza (powiaty: bytowski, człuchowski, Słupsk i powiat słupski). Opady deszczu osiągną tam 20-40 mm, zaś prędkość wiatru - 80 km/h. Także tam miejscowo można spodziewać się gradu.

Dzisiaj grzeje: 1. Upubliczniono ponad 20-letnie zdjęcie Rydzyka z kobietą, którą wszyscy znają. Byli sobie bliscy, mało kto by pomyślał

2.Zmarła kilka dni po pobiciu przez męża. Tym co zrobił chwalił się kolegom

W województwie małopolskim zagrożenie wystąpi w centralnej części regionu. Wiatr zawieje z podobną prędkością, jak w reszcie obszarów objętych alertem. Można spodziewać się opadów w wysokości 30-50 mm, a lokalnie do 60 mm. Możliwy jest też grad. Ostrzeżenie obowiązuje do 19:00 w niedzielę, dla powiatów bocheńskiego, Krakowa, limanowskiego, myślenickiego, wielickiego. W najbliższych godzinach zagrożenia mogą wystąpić również w części województw wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

AKTUALIZACJA.

IMGW wydał ostrzeżenia burzach z opadami deszczu i gradu dla dziesięciu województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, wschodniej części pomorskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego i dla części województwa mazowieckiego. Pierwsze skutki gwałtownej zmiany pogody są już widoczne w Sielpi i okolicach (województwo świętokrzyskie), a także w Kielcach. Nieprzejezdne jest wiele ulic, zanotowano także liczne straty materialne. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polski narciarz wstrząsnął polskimi fanami. Andrzej Bargiel ma koronawirusa, zaapelował do Polaków
  2. Fusy z kawy mają piorunujące zastosowania w samochodzie i lodówce. Nigdy ich nie wyrzucaj
  3. Krystyna Pawłowicz miała łzy w oczach. Wszystko upubliczniła
  4. Niebywałe doniesienia o Tomaszu Komendzie. Długo ukrywano jeden fakt
  5. Rodzina potwierdza, niestety nie żyje. Gwiazda, którą znali wszyscy, tajemnicze okoliczności
  6. Kinga Duda przekazała rodzicom ważną wiadomość. Ogromna radość w pałacu prezydenckim

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News