Polsat właśnie przekazał informację o zagrożeniu życia i zdrowia. Wiemy, kogo dotyczy

Polsat właśnie przekazał informację o zagrożeniu życia i zdrowia. Wiemy, kogo dotyczy Źródło: Pikio.pl

Polsat donosi o najnowszych ostrzeżeniach dotyczących zagrożenia zdrowia oraz życia Polaków. Wiemy już dokładnie, kogo będzie on dotyczył. W kilku miejscach w kraju zrobi się niebezpiecznie, należy zachować ostrożność.

Polsat pilnie donosi o najnowszym ostrzeżeniu w sprawie zagrożenia zdrowia i życia. W kilku regionach sytuacja zrobi się naprawdę niebezpieczna, wszyscy powinni zapoznać się z komunikatem oraz zachować szczególną ostrożność. 

Polsat poinformował o najnowszych komunikatach w sprawie zagrożenia zdrowia i życia

Dziś rano Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla kilku województw. Szczególnie niebezpiecznie zrobi się na południowym  wschodzie kraju. Alert pogodowy obowiązuje w województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim oraz w południowych powiatach województwa mazowieckiego.

Na wymienionych obszarach instytut przewiduje wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 35 mm, lokalnie nawet 40 mm. Towarzyszył im będzie silny i porywisty wiatr o prędkości od 60 do 80 km/h. Miejscami pojawią się również opady gradu. 

Alert obowiązuje całe województwo śląskie, podkarpackie, świętokrzyskie oraz małopolskie. W województwie mazowieckim ostrzeżenie dotyczy powiatów: lipskiego, przysuskiego, radomskiego, szydłowieckiego oraz zwoleńskiego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Z kolei w województwie lubelskim ostrzeżeniem objęto powiaty: chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, kraśnicki, lubelski, Lublin, łęczyński, opolski, puławski, świdnicki, tomaszowski, zamojski oraz miasto Zamość. 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza wystąpienie warunków pogodowych, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne, a także zagrożenie zdrowia, a nawet życia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Janusz Palikot przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje, choroba zwyciężyła

2. Największy wzrost liczby zarażonych na świecie od początku epidemii. Specjaliści mówią już o drugiej fali

Służby apelują o zachowanie ostrożności podczas tego typu warunków pogodowych. Należy dostosować do nich swoje plany. Szczególnie powinni uważać kierowcy na drogach, pojawienie się deszczu utrudnia warunki jazdy. Przyczepność staje się mniejsza, z kolei widoczność ograniczona. W takich warunkach niestety łatwo o stłuczkę lub inne podobne  zdarzenie drogowe.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lewandowscy bawili się na weselu. Wyglądali jak milion dolarów, wiemy ile kosztuje sukienka Anny (FOTO)
  2. Ewa Chodakowska nigdy nie wrzuca do rosołu 1 rzeczy. Ma lepszą i zdrowszą alternatywę
  3. Tragiczna śmierć gwiazdy, popełniła samobójstwo. Zostawiła krótką wiadomość
  4. Gwiazdor "The Voice" był ciężko chory i przeszedł operację. Nikt nie był świadomy, co się z nim dzieje
  5. Stanisława Celińska zdradziła całą prawdę o swojej córce. Niejedna matka będzie mieć łzy w oczach
  6. Cała Polska we łzach. Nie żyje Zbigniew Czerwiński, śmierć przyszła nagle

Źródło: Polsat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News