Pilne ostrzeżenie Polsatu! Setki powalonych drzew to nie koniec, sytuacja jeszcze się pogorszy, będzie wiało 100 km/h

Pilne ostrzeżenie Polsatu! Setki powalonych drzew to nie koniec, sytuacja jeszcze się pogorszy, będzie wiało 100 km/h Źródło: unsplash/Quinn_Nietfeld/

Polsat ostrzega wszystkich Polaków przed pogarszającymi się w zatrważającym tempie warunkami pogodowymi. Od rana wieje silny wiatr i padają ulewne deszcze, a wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie sytuacja nie ulegnie poprawie. W niektórych województwach zrobi się naprawdę niebezpiecznie.

Polsat przekazał informacje, jakie od wczesnych godzin napływają ze strony strażaków. Funkcjonariusze podają bowiem, jak wiele zniszczeń już udało się odnotować i do ilu interwencji doszło. Te dane obrazują, jak poważna sytuacja jest w całej Polsce, a kolejne doniesienia mediów nie rzucają najlepszego światła na dalszą część dnia.  

Polsat ostrzega. Sytuacja pogodowa pogorszy się jeszcze bardziej 

Dzisiejszy dzień jest najgorszym rodzajem jesiennej pogody. Od najwcześniejszych godzin Polacy niemalże w każdej części kraju mogą zaobserwować ulewne deszcze i porywisty wiatr. Zapowiedzi synoptyków nie są najlepsze, gdyż w nadchodzących godzinach wcale nie dojdzie do poprawy. 

IMGW wydało pilne ostrzeżenia drugiego stopnia dla południowych powiatów Śląska, Małopolski i Podkarpacia. Tam wiejący wiatr może być najsilniejszy, a jego prędkość, choć szacuje się w 45 do 60 km/h, miejscami może dochodzić nawet do 100 km/h. Pojawił się również alert pierwszego stopnia dla pozostałych obszarów wymienionych wyżej województw oraz dla lubelskiego, świętokrzyskiego i Mazowsza. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ostrzeżeniem zostały objęte również: zachodnia część Warmii i Mazur i powiaty nowodworski, pucki, wejherowski, gdański, a także całe Trójmiasto. Mieszkańcy tych wszystkich regionów powinni spodziewać się ulewnego deszczu oraz porywistego  wiatru. Do kierowców apeluje się o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.  

Powalone drzewa i zerwane linie elektryczne 

Jak możemy się dowiedzieć, straż pożarna nieustannie otrzymuje zgłoszenia o kolejnych zniszczeniach, jakie niosą za sobą nieprzyjemne warunki pogodowe. W całym kraju zanotowano już 792 interwencji. Niestety - z każdą kolejną godziną liczba zarówno interwencji, jak i zniszczeń, będzie wzrastać. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie
2. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje znany piłkarz

- Usunięcia wymagały setki połamanych oraz powalonych drzew, które tarasowały chodniki, ulice i szlaki kolejowe. W wyniku wiatru naderwane zostały reklamy i elementy konstrukcyjne budynków - powiedział rzecznik komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielu klientów Lidla mogło zostać poważnie oszukanych
  2. Polska aktorka wzięła ślub w tajemnicy! Piękność wyszła za 19 lat starszego milionera [ZDJĘCIA]
  3. Kot ugniata Cię łapkami? W ten sposób chce Ci przekazać ważną wiadomość
  4. Żona po ostrej awanturze uciekła z domu zostawiając męża z dziećmi. Po 2 dniach dostała od niego taki list, że aż się popłakała
  5. Mężczyzna od 66 lat żyje w przedziwnej maszynie. Większość ludzi nie ma pojęcia o jej istnieniu i prawdziwym przeznaczeniu

Źródło: polsat news 

Następny artykuł