63 ofiary śmiertelne i 182 rannych na weselu. Tragiczne informacje z zagranicy

63 ofiary śmiertelne i 182 rannych na weselu. Tragiczne informacje z zagranicy Źródło: Screen/Polsat News

Polsat informuje o tragedii, jaka miała miejsce na weselu. Aż 63 osoby nie żyją, a 182 są ranne po tym dramatycznym wydarzeniu. Smutne doniesienia z zagranicy.

Polsat przekazał tragiczne wiadomości z zagranicy. 63 osoby zginęły, a 182 zostały ranne w wyniku zdarzenia, do jakiego doszło na weselu. Zdarzenie miało miejsce w sobotę 17 sierpnia. Być może liczba ofiar jest jeszcze wyższa. 

Polsat donosi o tragicznych wydarzeniach w Afganistanie 

Polsat donosi o tragicznym wydarzeniu, które miało miejsce podczas przyjęcia weselnego w Kabulu. Zginęły aż 63 osoby, a 182 zostały ranne w wyniku wybuchu. Według Rzecznika prezydenta Afganistanu ataku dokonał zamachowiec samobójca.

Do wybuchu doszło wczoraj o godz. 22:40 czasu miejscowego. Na przyjęcie zaproszono około 1200 osób, co oznacza, że jeszcze więcej osób mogło stracić życie w wyniku tego zamachu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Eksplozja na weselu 

Do eksplozji doszło w sali weselnej Shar Dubaj położonej w zachodniej części Kabulu. To kolejny atak, który dokonał się w afgańskiej stolicy w sierpniu. Wcześniej doszło do wysadzenia samochodu pułapki zaparkowanego przed komisariatem policji. Wtedy zginęło 14 osób, a 145 zostało rannych. 

Podczas wesela zorganizowanego przez przedstawicieli szyickiej mniejszości Hazarów, którzy stanowią 18 proc. ludności Afganistanu, bawiło się około 1200 osób. Początkowo sądzono, że ofiar śmiertelnych jest około 20. Po dokładniejszym przyjrzeniu się sytuacji ogłoszono, że liczba osób, które straciły życie, jest ponad 3 razy większa.

Rzecznik prezydenta Afganistanu podał na Twitterze, że ataku dokonał zamachowiec samobójca. Póki co talibowie nie przyznają się, że to oni stoją za zorganizowaniem tego zamachu. Media sugerują, że jest to jednak bardzo prawdopodobne, ponieważ w piątek doszło do zamachu w kabulskim meczecie, w którym zginął brat islamskiego duchownego, emira Hibatullaha Achundzady, który od 2016 r. jest liderem talibów.

Dzisiaj grzeje: 1.Tego noworodka miało nigdy nie być. Urodził się trzymając dowód na to w rączce, pielęgniarki zrobiły zdjęcie
2. Płaca minimalna nie pasuje związkom. Jest apel do rządu

Dodatkowo atmosferę w Afganistanie po tym tragicznym wydarzeniu podgrzewa fakt, że trwają obecnie pertraktacje między przedstawicielami talibów i dyplomatami amerykańskimi. Są one związane ze stacjonowaniem amerykańskich żołnierzy w bazach wojskowych w Kabulu, Kandaharze, Bagramie i w Dżalalabadzie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Ksiądz prawie zemdlał ze wstydu
  2. Para kupiła wymarzony dom. Wtedy spod podłogi zaczęły dochodzić przeraźliwe dźwięki. To wcale nie były szczury
  3. Brzuszek tej dziewczynki nie przestawał rosnąć. Gdy lekarze go rozcięli, pobledli i wpadli w panikę
  4. Babcia z uwagi na wiek i stan zdrowia nie miała się jak bronić. Mężczyzna przyszedł do niej w nocy, miał molestować staruszkę
  5. Mama musi pochować swojego syna. 5 lat później ma przeczucie, które wywraca jej życie do góry nogami 

Źródło: Polsat News

Następny artykuł