Polsat rozmawiał z lekarzem
East News Rex Features
Irmina Jach - 17 Października 2020

Widzowie wszystko usłyszeli. Lekarz przekazał na antenie Polsatu bardzo złą wiadomość

Polsat gościł w jednym z programów lekarza, którzy zabrał głos na temat panującej pandemii koronawirusa. Specjalista zdecydował się na przekazanie bardzo złej wiadomości, która zaniepokoiła Polaków zebranych przed telewizorami. Nikt nie spodziewał się tego, że sytuacja jest aż tak dramatyczna.

Polsat zaprosił do swojego programu specjalistę, który opowiedział, na jakie kroki - jego zdaniem - powinien zdecydować się rząd, by zapewnić bezpieczeństwo i szybką hospitalizację osobom, które zachorowały na COVID-19. Jego słowa dają do myślenia.

Nie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćNie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćCzytaj dalej

Polsat gościł w programie byłego Głównego Inspektora Sanitarnego

Pandemia koronawirusa w Polsce nie zwalnia tempa. W ciągu ostatnich kilku tygodni Ministerstwo Zdrowia każdego dnia donosi o kolejnych rekordowych zakażeniach niebezpiecznym patogenem. W sobotę, 17 października, odnotowano aż 9622 nowych i potwierdzonych przypadkach. Najpoważniej jest w województwie mazowieckim, gdzie zachorowało aż 1485 osób. Od dziś niemal wszystkie miasta wojewódzkie oraz liczne powiaty znajdują się w czerwonej strefie. Realia pokazują, że polskie szpitale nie są przygotowane na tak dramatyczną sytuację. Wczoraj w mediach pojawiło się nagranie z karetki pogotowia, która przez wiele godzin krążyła po mieście, próbując znaleźć placówkę medyczną, która zdecyduje się na przyjęcie pacjenta chorego na COVID-19.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Marek Posobkiewicz, były Główny Inspektor Sanitarny, który gościł w programie emitowanym na antenie telewizji Polsat, zabrał głos na temat kluczowych problemów, z którymi obecnie zmaga się polski system medyczny. Lekarz wyraził swoje zaniepokojenie problemami, które napotykają chorych potrzebujących hospitalizacji. Zaznaczył, że jeśli nie zostaną podjęte konkretne decyzje, sytuacja, którą zaobserwowano w Warszawie, będzie powtarzać się w całym kraju.

- Trzeba zacząć organizować szpitale polowe (...). Nie pozostaje nic innego, jak wspólne poszukiwać rozwiązań na poziomie wojewódzkim oraz lokalnym - mówił Marek Posobkiewicz.

Gość, który wypowiadał się na antenie telewizji Polsat uważa, że szpitale polowe powinny być tworzone w magazynach i ogromnych halach, gdyż warunki atmosferyczne nie pozwalają już na korzystanie z namiotów. Proces powinien rozpocząć się jak najszybciej.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony ksiądz napisał wiadomość ze szpitala. Po jego słowach wiele osób zamarło

2. Zatrważające wiadomości. Polsat dzisiaj przekazał je Polakom

3. Na wesele nagle wparowała policja, zaczęła wyprowadzać ludzi. Wszystko się nagrało

- Jeżeli udałoby się tam jeszcze dostawić jakieś butle z tlenem, podstawowe leki - sterydy, antybiotyki, w takim miejscu mogłaby się również odbywać opieka nad pacjentami. Bo zbliżamy się do momentu, że takich dramatycznych sytuacji jak ta, że zespół ratownictwa medycznego nie może przekazać pacjenta, będzie więcej - dodał.

Do scenariuszy rozważanych przez byłego Głównego Inspektora Sanitarnego należy także dostawianie dodatkowych łóżek w szpitalach oraz kohortowanie (trzymanie w zwartych grupach bez kontaktu z innymi grupami) pacjentów, którzy są hospitalizowani.

- To wszystko odbije się na bezpieczeństwie pacjentów, ale sytuacja jest szczególna - podsumował gość programu telewizji Polsat.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewiarygodnie pyszne placki ziemniaczane z jednego składnika. Ania Starmach podała rewolucyjny przepis
  2. Sensacyjna wiadomość z ostatniej chwili. Kamil Stoch wycofał się z mistrzostw, wszystko przez stan zdrowia
  3. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  5. Fatalne wieści z MZ, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chodzi o pacjentów w poważnym stanie
  6. GIS alarmuje, znaleziono niebezpieczne bakterie w mięsie. Mogłeś je kupić w popularnym sklepie

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News