Trwa akcja ratownicza w polskiej miejscowości, są ofiary. Pali się dom wielorodzinny

Trwa akcja ratownicza w polskiej miejscowości, są ofiary. Pali się dom wielorodzinny Źródło: Wikimedia Commons/SQ9NIT

Polsat podał informacje o nagłej akcji strażaków w jednej z polskich miejscowości. Doszło do pożaru domu wielorodzinnego, w środku byli ludzie, są ofiary, zarządzono ewakuację.

Polsat przekazał niepokojące informacje z południowo-zachodniej Polski. Z samego rana, z niewiadomych przyczyn, w ogniu stanął dom wielorodzinny. Do akcji zaangażowano aż jedenaście zastępów straży pożarnej. 

Polsat informuje o pożarze w polskiej miejscowości

Jak poinformował dyżurny oficer Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, doszło do pożaru trzypiętrowego budynku w Głuchołazach (powiat Nyski). Budynek znajdujący się przy ulicy Ligonia zapalił się na dolnym piętrze, ale dym zaczął unosić się na górne kondygnacje, co zagrażało przebywającym tam mieszkańcom.

Pożar zaczął się koło godziny 8.30, wtedy jeszcze obejmował tylko jedno piętro. Później ogień niestety zaczął również rozprzestrzeniać na kolejne kondygnacje w bardzo szybkim tempie. Straż pożarna zarządziła pilną ewakuację mieszkańców, chcąc ograniczyć liczbę osób poszkodowanych, jednak niestety nie udało się tego uniknąć. W kamienicy znajdowało się 12 mieszkań, tylko jedne z nich było niezamieszkane. W pozostałych mieszkali ludzie. 

Informacje o ewakuacji i ofiarach pożaru. Jeden mieszkaniec utknął, dwóch zatrutych dymem

- Pożar wybuchł w lokalu na pierwszym piętrze trzypiętrowego budynku, jednak zadymienie objęło całą klatkę schodową. Ewakuowano w sumie pięć osób, z czego trzy znajdują się pod opieką ZRM-ów. W tej chwili trwa akcja ratownicza - informował dyżurny straży.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak się okazało, na poddaszu utknął jeszcze jeden z mieszkańców kamienicy. Z początku próbowano ustawić drabinę, ale ostatecznie udało się go wyprowadzić klatką schodową. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomo, kim jest ojciec Ewy Farnej! Nikt NIE spodziewał się takich informacji
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

Dwóch mieszkańców wyprowadzono z objawami zatrucia dymem, zabrała ich karetka pogotowia. Na szczęście tym razem nie są to ofiary śmiertelne, a zaledwie poszkodowane. Warto jednak przypomnieć, że w ostatnim czasie na terenie naszego kraju doszło do wielu pożarów, w których życie straciło kilkadziesiąt osób. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  2. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  3. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją
  4. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  5. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  6. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion

Źródło: Polsat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News