Słupy dymu widoczne z kilometrów, katastrofa w polskiej miejscowości. Potwierdzono wiadomość o ofierze śmiertelnej

Słupy dymu widoczne z kilometrów, katastrofa w polskiej miejscowości. Potwierdzono wiadomość o ofierze śmiertelnej Źródło: Mariusz Trzaskowski Facebook Karczew - forum mieszkańców gminy i miasta

Polsat zamieścił informacje na temat niebezpiecznego zdarzenia do jakiego doszło w miejscowości tuż obok Warszawy. Niestety wiadomości przekazane przez służby nie są najlepsze i potwierdzono najgorsze z możliwych przypuszczeń. Słupy dymu widoczne na nagraniu, obrazują jak poważna była akcja prowadzona przez strażaków.

Polsat potwierdził, że ziścił się czarny scenariusz przewidywany po pierwszych ustaleniach przekazanych przez pracowników hali magazynowe, która stanęła w płomieniach. W sieci, w grupie "Karczew - forum mieszkańców gminy i miasta", pojawiło się nagranie naocznego świadka, pana Mariusza Trzaskowskiego. Akcja prowadzona przez strażaków nie była prosta, słupy dymu widoczne były nawet z kilku kilometrów.

Polsat: pożar hali magazynowej w Karczewie

Polsat przekazał ustalenia służb, które walczyły z płomieniami, które pojawiły się w hali magazynowej w Karczewie. Chociaż budynek był dopiero w budowie, to w środku składowane były materiał budowlane i w związku z ich charakterem zastępy straży pożarnej miały spory problem z ugaszeniem szalejących wewnątrz płomieni. Według informacji zamieszczonych przez Polsat, pożar wybuchł w środę około godziny 12. Mieszcząca się przy ulicy Krasickiego hala zaczęła płonąć, a kłęby gęstego dymu widoczne były z daleka. Kiedy na miejscu pojawiły się służby, pracownicy przekazali im swoje niepokojące domysły.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pracujący w środku mężczyźni podejrzewali, że ktoś mógł zostać w środku

W każdej akcji ratunkowej najważniejsze jest uratowanie ludzkiego życia, niestety strażacy nie mogą narażać przy tym swojego. Zapewne właśnie dlatego mimo informacji przekazanych przez ewakuowanych pracowników, strażacy dopiero po ugaszeniu płomieni zdecydowali się na przeszukanie pogorzeliska.

- Robotnicy poinformowali nas, że wewnątrz może przebywać jedna osoba. Niestety po ugaszeniu pożaru, znaleźliśmy poparzonego mężczyznę bez funkcji życiowych - powiedział kpt. Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku, zapytany przez Polsat o to przebieg akcji. Funkcjonariusz przekazał jednocześnie, że na miejscu pożaru pracowały cztery zastępy straży pożarnej i mimo, iż płomienie zajęły większą część budynku, a w hali panowała wysoka temperatura oraz silne zadymienie udało się opanować żywioł. 

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda pożegnał wielkiego Polaka. Ciężko uwierzyć, że nie żyje

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Od dziś obowiązuje nowy, surowy zakaz. W ostatniej chwili wprowadzono dwa kluczowe wyjątki

Teraz do pracy wkraczają śledczy

Nie udało się uratować jednego z mężczyzn pracujących przy budowie hali. Po zakończeniu akcji gaśniczej i wydobyciu ofiary sprawę pożaru hali przejęli śledczy. Wyjaśnią oni teraz co było bezpośrednią przyczyną pojawienia się płomieni. Zbadane został również zwłoki mężczyzny, aby potwierdzić, iż zginął on w wyniku pożaru. Nagranie zamieszczone przez pana Mariusz Trzaskowski pokazuje, że sytuacja była naprawdę poważna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. TVP Info ostrzega, może zrobić się naprawdę groźnie. Eksperci nie pozostawiają złudzeń ws. warunków pogodowych
  2. Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieli
  3. Jest afera, Lech Wałęsa ujawnił treść listów. Jeden szczegół od razu przykuwa uwagę, przesadził?
  4. Tragiczne informacje o śmierci aktorki obiegły media. Ciało znaleziono w domu, miała dopiero 36 lat
  5. Jedliście kiedyś ogórka kiszonego na chlebie posmarowanym smalcem? Zdradzamy wyjątkowy przepis
  6. Wyrzucane przez wszystkich skórki od banana zwalczają uciążliwości. Kobieta je stosuje i mówi o piorunujących efektach

Źródło: Polsat / Facebook "Karczew - forum mieszkańców gminy i miasta"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News