Polsat- rząd zmiany
pikio.pl
Aneta Wasilewska - 16 Maja 2020

Rząd wprowadził zmiany w ostatniej chwili. Ważne zmiany obowiązują już od dzisiaj

Polsat przekazuje, że w ostatniej chwili zmienione zostały zasady. Polski rząd zadecydował, że zmieni się rozporządzenie w sprawie przekraczania granicy. Chyba nikt nie spodziewał się, że takie zmiany zapadną. Wiadomo już, kogo nie będzie obowiązywać 14-dniowa kwarantanna po przekroczeniu polskiej granicy.

Polsat właśnie przekazał informacje, że w ostatniej chwili zmienione zostały zasady związane z przekraczaniem granicy. Jakie zasady będą obowiązywać? Kto nie będzie musiał przechodzić 14-dniowej kwarantanny po przekroczeniu granicy?

Pieniądze 20 zł PRLMasz pozornie zwyczajne 20 złotych z czasów PRL? Możesz zgarnąć prawdziwą fortunę, nawet 5 tysięcy złotychCzytaj dalej

Polsat: rząd wprowadził zmiany w ostatniej chwili

Dziennikarze Polsatu przekazują, że w ostatniej chwili rząd zadecydował, że wprowadzone zostaną zmiany w ruchu granicznym. Najważniejszą wiadomością jest to, że medycy i osoby zatrudnione w ośrodkach pomocy po przekroczeniu polskiej granicy nie będą przechodzić obowiązkowej kwarantanny.

- Do tej pory ograniczenia dotyczyły przede wszystkim pracowników transgranicznych sąsiadujących z Polską, czyli Niemcami, Czechami, Słowacją, Litwą, Szwecją i Danią. Teraz te ograniczenia zostały zdjęte w stosunku do wszystkich pracowników transgranicznych, którzy pracują w innych krajach Unii Europejskiej, a także Europejskiego Obszaru Gospodarczego, czyli mówimy tu o takich krajach jak Islandia, czy Norwegia - przekazał Tomasz Lejman.

Z nowego rozporządzenia Rady Ministrów wynika także, że kwarantanna przestała obowiązywać pracowników z innych krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Magda Gessler waga zdjęciaMagda Gessler mocno schudła, w sieci są zdjęcia. Wyznała niebywale smutny powód, fani ronią łzyCzytaj dalej

Polsat informuje o nowych zasadach. Kto będzie zwolniony z kwarantanny?

Dodatkowo Tomasz Lejman, reporter Polsatu, przekazał, że z kwarantanny zwolnieni zostaną medycy, a także opiekunowie, którzy odwożą dzieci na drugą stronę granicy do szkoły.

- Akurat w tym przypadku nie było takiego sformułowania w tym ostatnim rozporządzeniu. Oznaczało to, że dzieci mogły przekraczać granicę, a osoby, które dowoziły te dzieci do szkół, musiały być poddawane kwarantannie - podkreślił reporter Polsat News.

Dzisiaj grzeje:

1. Media obiegły zdjęcia Dudy z wypadu w Bieszczady. Wszyscy zwrócili uwagę na jeden szczegół

2. Ministerstwo Zdrowia właśnie wydało komunikat. Chodzi o kilka zakazów

Do tej pory z obowiązkowej kwarantanny zwolnieni są kierowcy, którzy wykonują międzynarodowy transport towarów. Kwarantanna nie obowiązuje także osób, które przekraczają polską granicę w celu prac w gospodarstwie rolnym. Dodatkowo w środę podjęta została decyzja, by przedłużona została kontrola graniczna na granicy z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją. Obowiązywać będzie do 12 czerwca 2020 roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta sfotografowała swojego synka. Zwykłe zdjęcie pomogło postawić porażającą diagnozę
  2. Mały synek polskiego gwiazdora bardzo przeżył epidemię. Słowa dziecka wzruszają do łez
  3. Klient wychodząc powiedział 4 słowa. Fryzjerka popatrzyła na rachunek i natychmiast wybiegła za nim
  4. Marcin Miller z Boysów zdradził prawdę nt. "Szalonej". Mało kto wiedział, jak powstała
  5. Fatalne wiadomości o uwielbianym gwiazdorze Polsatu i TVP. Długo miał wielką nadzieję, niestety jego córka już nigdy nie będzie zdrowa, poruszające wyznanie
  6. Woda po ogórkach kiszonych jest cenna. Ale wszyscy zapomnieli o mocy wody po ogórkach konserwowych

Kobieta szokuje swoim kontrowersyjnym wyglądemNiewiarygodne, co kobieta zrobiła ze swoim ciałem. Jej talię można objąć jedną ręką, zdjęcia powalająCzytaj dalej

źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News