Polsat mieszkanie
"Interwencja" Polsat
Maria Wieczorek - 15 Stycznia 2020

10-letnia Julka straciła ojca. Po jego śmierci wydarzył się kolejny dramat

Polsat nagłośnił niezwykle trudną sprawę 10-letniej Julki, która niedawno straciła ojca. Niestety po tym dramatycznym zdarzeniu do dziewczynki dotarły kolejne złe wieści. Wciąż nie wiadomo, czy uda się skutecznie jej pomóc.

Polsat poświęcił reportaż programu "Interwencja" sytuacji 10-letniej Julii Wojtkowskiej z Wyszkowa. Dziewczynka w bardzo młodym wieku została odebrana matce i zamieszkała z ojcem, który otoczył ją opieką. Niestety mężczyzna niedawno zmarł przedwcześnie z powodu choroby nowotworowej. Gdy jeszcze żył, rodzina wspólnie oczekiwała na mieszkanie socjalne. Po odejściu opiekuna dziewczynka została skreślona z 12. miejsca na liście oczekujących.

Roksana Węgiel, mama zdradziła jej tajemnicęMama Roksany Węgiel zdradziła jej intymny sekret. Przesadziła, mówiąc publicznie o jej tajemnicy?Czytaj dalej

Polsat nagłośnił trudną sytuację 10-letniej Julki

- Zadowolony był bardzo, powiedział, że będzie mógł spokojnie umrzeć, bo wie, że będzie miała swój własny kąt, nie będzie się tułała po żadnych rodzinach zastępczych albo pogotowiu rodzinnym. Jak już wiedział, że już bardzo jest chory, że już z tego nie wyjdzie, to do wszystkiego ją przygotował. Oni nawet we dwójkę poszli załatwiać to mieszkanie - powiedziała dziennikarzom Jolanta Winnicka-Fluks - ciotka dziewczynki, która obecnie sprawuje nad nią opiekę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jan Paweł II przyjaciółkaPorażające fakty nt. przyjaciółki Jana Pawła II wyszły na jaw. Wszyscy myśleli, że jest uosobieniem dobraCzytaj dalej

Kobieta szybko podjęła starania, aby Julka wróciła na rzeczoną listę oczekujących. Usłyszała jednak od burmistrza Wyszkowa, że nic się nie da w tej kwestii zrobić. Jak stwierdził samorządowiec, sprawa ta dotyczyła zmarłego, więc po jego śmierci samoczynnie się rozwiązała.

Władze tłumaczą swoją decyzję

Dzisiaj grzeje:

1. 18 osób zginęło w lawinie. Po kilkunastu godzinach ratownicy dokonali nieprawdopodobnego odkrycia
2. Naprawdę bolesna wiadomość. Nie żyje Zbigniew Wiśniewski

- Niestety Julka sama o mieszkanie ubiegać się nie może, bo w oczywisty sposób jest rodziną z ciocią. Tata był osobą chorą i ta punktacja, która u nas na liście obowiązuje, wynosiła tatę na pozycję znacznie wyższą, niż w tej chwili. O ile tata, będąc osobą chorą, wychowującą samotnie córkę, zdobywał - kolokwialnie mówiąc - większą liczbę punktów, która go ustawiała na dwunastym miejscu na tej liście, o tyle ciocia składając dokumenty łącznie z Julką, bo tworzą razem gospodarstwo domowe, niestety wypracowała dochód znacznie wyższy - przekazała dziennikarzom Polsatu zastępczyni burmistrza, Aneta Kowalewska.

Działaczka samorządowa przyznała jednocześnie, że ciotka rzeczywiście w nienaganny sposób zajmuje się dziewczynką. Obiecała więc, że "z pewnością przyjrzy się temu od strony pomocy społecznej i każda pomoc, która będzie mogła zgodnie z prawem być rodzinie udzielona, będzie udzielona". Jak stwierdziła, postara się także ponownie pochylić na sporną kwestią mieszkania. Wciąż jednak nie wiadomo, co dokładnie czeka 10-latkę w tej trudnej sprawie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne! Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki
  3. Ciężka choroba drastycznie zmieniła Ewę Drzyzgę. Ciągły ból, była na skraju
  4. Smutne doniesienia nt. Pawła Królikowskiego. Podjęto ostateczną decyzję w Polsacie, zrozpaczeni fani nie zobaczą go w nowym sezonie show
  5. Kolejne kłopoty Tymoteusza Szydło. Jego decyzja doprowadziła do przykrych konsekwencji

tvnByła gwiazdą polskiego Mam Talent, potem filmów dla dorosłych. Dzisiaj nie przypomina siebieCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News