Polsat przekazał pilne ostrzeżenie IMGW. Alerty drugiego i trzeciego stopnia, w tych województwach będzie najgorzej

Polsat przekazał pilne ostrzeżenie IMGW. Alerty drugiego i trzeciego stopnia, w tych województwach będzie najgorzej Źródło: .

Polsat przekazał informacje prosto z IMGW, są nawet alerty trzeciego stopnia. Instytut ogłosił w kilku województwach alarmy, szykuje się załamanie pogody. Będą burze i ulewne deszcze, lepiej w miarę możliwości zostać w domu.

Polsat poinformował o koszmarnych wieściach od Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Kilka województw jest poważnie zagrożonych niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi. Wydano nawet alarmy trzeciego stopnia, RCB wysłało za pośrednictwem SMS ostrzeżenia.

Polsat informuje o wyjątkowo niebezpiecznych zjawiskach pogodowych

IMGW wydało komunikaty o zagrożeniach dla trzech województw. Najbardziej zagrożone jest samo południe Podkarpacia, gdzie obowiązuje zagrożenie trzeciego stopnia przed silnym deszczem z burzami. Objęte zagrożeniem najwyższej rangi są powiaty: leski, sanocki, bieszczadzki i miasto Przemyśl. W ciągu całego dnia może spaść nawet do 100 mm deszczu, co może powodować podtopienia i utrudnienia komunikacyjne. Wiatr w porywach może osiągać prędkość nawet 60 km/h. Opadom towarzyszyć będą niebezpieczne wyładowania atmosferyczne.

Zagrożeniem drugiego stopnia dotyczącym burz z deszczem objęte są powiaty w województwach małopolskim i podkarpackim. Dotyczą one głównie południa i wschodu małopolski oraz północnej części podkarpacia. Wysokość opadów przewiduje się na poziomie od 50 do 65 mm. Spodziewać się można bardzo mocnego wiatru z porywami do 75 km/h. Spodziewać się można także silnych burz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zagrożone jest również województwo lubelskie. Południe Lubelszczyzny objęte jest alarmem drugiego stopnia, a północ pierwszego. Ostrzeżenie dotyczy jedynie wysokich opadów deszczu, nie przewiduje się w tym rejonie burz. Na południu lubelskiego, opady mogą sięgnąć nawet 55 mm, natomiast na północy do 30 mm. Zagrożeniem nieobjęte są jedynie trzy powiaty - Puławski, Rycki i Łukowski.

Dzisiaj grzeje 1. Gdy tata pojechał gasić pożar, jego dzieci umierały w płomieniach. A wszystko przez głupi kawał
2. Dowód osobisty. Nowe rozwiązanie nie pozwoli Ci zapomnieć o konieczności jego wymiany

RCB ostrzegło, że w trakcie burz można spodziewać się utrudnień w dostawach prądu. Ponadto silny wiatr może uszkodzić linie energetyczne. Podczas wyładowań atmosferycznych należy bezwzględnie unikać otwartych przestrzeni - dobrym schronieniem przed burzą, może być wnętrze samochodu.

  1. Będziecie płakać! 5-latek zmarł na straszliwy nowotwór. Jego ostatnie życzenie złamie wam serce
  2. Znaki zodiaku najlepszych kobiet. Faceci szaleją na ich punkcie. To najlepsze żony i kochanki
  3. Motocyklista nie mógł przewidzieć tego, co się stało. Dwie ofiary śmiertelne tragicznego wypadku
  4. Wiemy ile rządowym samolotem latała Beata Szydło będąc premierem. KPRM ujawnia całą listę
  5. Tysiące Polaków mogą nieświadomie stracić zasiłki! Wszystko przez reformę wprowadzoną przez Morawieckiego

Źródło: Polsat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu