Koniec głosowania. Znamy zaskakujące wyniki wyborów (exit polls)

Koniec głosowania. Znamy zaskakujące wyniki wyborów (exit polls) Źródło: .

Polsat podał wstępne wyniki wyborów. Sondaż exit poll wskazał zwycięzcę tegorocznych wyborów parlamentarnych. Polacy zadecydowali, kto przez najbliższe cztery lata będzie rządził naszym krajem. O 21:00 stacja telewizyjna zaprezentowała słupki wyborcze wykonane na podstawie badania przeprowadzonego w dniu wyborów.

Polsat podał wstępne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu na podstawie exit poll. Sondaż przeprowadzany w dniu wyborów parlamentarnych wskazał zwycięzcę. Polacy, którzy w niedzielę 13 października wybrali się do lokali wyborczych, oprócz wypełnienia kart do głosowania mogli również spotkać ankieterów, którzy pytali ich o to, na kogo zagłosowali. Równo o 21:00 Polsat zaprezentował wstępne wyniki wyborów według badania exit poll. 

Polsat podał wstępne wyniki wyborów parlamentarnych 

Polsat na podstawie wyników sondażu exit poll opublikował najważniejszą informację dzisiejszego wieczoru. Miliony Polaków czekało z niecierpliwością na wiadomość o tym, która partia przez najbliższe cztery lata będzie rządzić naszym krajem. Faworytem jeszcze przed dniem wyborów zdaniem wielu była partia Jarosława Kaczyńskiego

Sondaż exit poll wskazał zwycięzcę

Według wielu sondaży przedwyborczych Prawo i Sprawiedliwość od początku było faworytem do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych. Wyniki exit poll przekazane przez stację Polsat potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia i partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła największe zaufanie wśród Polaków. PiS otrzymał 43,6 proc. głosów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Drugie miejsce według exit poll zajęła Koalicja Obywatelska. Na to ugrupowanie zdecydowało się oddać głos 27,4 proc. Polaków.

Tuż za Koalicją Obywatelską znalazła się Lewica z wynikiem 11,9 proc. głosów. Za podium uplasował się PSL z Kukizem, którzy otrzymali 9,6 proc. głosów. Według badania exit poll w Sejmie znajdzie się również miejsce dla posłów Konfederacji. Ugrupowanie zyskało zaufanie 6,4 proc. głosujących. 

Dzisiaj grzeje: 1.Nie żyje legendarny sportowiec. Miał tylko 52 lata
2. Kobieta zmuszała do stosunków płciowych psa. Są nagrania i zdjęcia

Na oficjalne wyniki wyborów będziemy musieli poczekać jeszcze kilka dni, aż Państwowa Komisja Wyborcza uzyska informacje od lokali wyborczych z całego kraju. Możliwy jest następujący podział mandatów: PIS: 239, KO: 130, SLD: 43, PSL: 34, Konfederacja: 13. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. POTĘŻNY błąd komisji. Jest ryzyko unieważnienia wyborów
  2. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę i przeżyła szok
  3. W dniu wyborów Jackowski miał wyjątkowo przerażającą wizję. Widział, jak Kaczyński zanika, dokładnie opisał, co się z nim stanie
  4. Polacy mają ogromny problem z nalotem biedronek azjatyckich. Konsekwencje ich ugryzienia są straszne
  5. Słynna wróżka postawiła karty na przyszłość Polski po wyborach. Jej przepowiednie budzą niepokój, już niedługo ma wybuchnąć ogromny skandal

źródło: Polsat

Następny artykuł