Więzień miał zeznawać w tej samej sprawie co Kostecki. W ostatniej chwili odcięto mu pętle z szyi

Więzień miał zeznawać w tej samej sprawie co Kostecki. W ostatniej chwili odcięto mu pętle z szyi Źródło: Fot. Facebook/Polska Policja

Polsat przekazał przerażające informacje. Chodzi o Dawida Kosteckiego i sprawę, w której miał zeznawać. Dziś ujawniono informacje odnośnie kolejnego więźnia, który chciał popełnić samobójstwo. On również miał być przesłuchany w tej samej sprawie.

Polsat nagłośnił dziś tragiczne informacje prosto z Zakładu Karnego w Rzeszowie. W tym samym zakładzie przebywał wcześniej zmarły bokser, Dawid Kostecki. Niedawno w jednej z cel cudem odratowano więźnia, który miał zeznawać w tej samej sprawie.

Polsat poinformował o planowanym samobójstwie

Dawid Kostecki powiesił się pod kocem, mając pętlę z prześcieradła na szyi, w zakładzie karnym na warszawskiej Białołęce. Zaledwie tydzień po jego śmierci, w zakładzie karnym w Rzeszowie, miał zamiar popełnić samobójstwo inny więzień. Miał on zostać przetransportowany 1 lipca do Warszawy, by zeznawać w tej samej sprawie dotyczącej rozboju, co bokser.

Maciej M. miał stawić się w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Północ. 24 czerwca odwołano jego transport do Warszawy z powodu stanu zdrowia. 4 dni temu, 9 sierpnia, przebywając w wieloosobowej celi w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, chciał popełnić samobójstwo wieszając się na sznurówce. W ostatniej chwili współosadzeni odcięli pętlę i odratowali Macieja M.

- Natychmiast został przez współwięźniów powstrzymany, a pętla odcięta. Nie odniósł żadnych obrażeń, ani nie stracił przytomności - poinformowała Rzecznik Prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska.

Dawid Kostecki został znaleziony w swojej celi martwy

Natychmiast po tym wydarzeniu Maciej M. został przetransportowany na specjalistyczny oddział psychiatryczny do szpitala w Krakowie. Nie wiadomo na tę chwilę, kiedy miały odbyć się czynności procesowe oraz ile czasu Maciej M. spędzi w szpitalu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przypomnijmy, że Dawid Kostecki popełnił samobójstwo prawdopodobnie w nocy z 1 na 2 sierpnia. Nad ranem 2 sierpnia znaleźli go martwego koledzy z celi. Miał się powiesić na pętli z prześcieradła, leżąc pod kocem. Po oględzinach ciała prokuratora zaskoczyły dwa dziwne ślady na karku boksera. Podejrzewano ukłucie lub ślad po paralizatorze, jednak biegli stwierdzili, że to zadawnione strupy, niemające związku ze sprawą.

Dzisiaj grzeje: 1. Mama chce, by jej 14-letnia córka przeszła operację plastyczną. Uważa to za konieczność

2. FPP: Fiskus przywłaszczył sobie bezpodstawnie miliard złotych. Możesz odzyskać swoje pieniądze

Według zabezpieczonej dokumentacji Dawid Kostecki miał mieć problemy psychiczne: w 2015 roku próbował popełnić samobójstwo, a w 2019 był konsultowany psychologicznie oraz psychiatrycznie. Dawid Kostecki trafił do więzienia już po raz piąty. Był oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i odbywał karę 5 lat i 100 dni pozbawienia wolności. Był też karany za handel narkotykami, kradzieże, oszustwa podatkowe oraz czerpanie korzyści z nierządu. Miał wyjść na wolność za 2 lata.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Matka z przerażeniem patrzyła, jak KSIĄDZ uderza niemowlakiem o chrzcielnicę. To był chrzest jak z horroru
  2. Znaki zodiaku najlepszych kobiet. Faceci szaleją na ich punkcie. To najlepsze żony i kochanki
  3. Matka i babcia zabiły swoje nowonarodzone dzieciątko dusząc je w wiadrze z fekaliami. Potem zrobiły jeszcze bardziej obrzydliwą rzecz
  4. Bank Pekao wystosował pilny komunikat do klientów. Od jutra wielkie zmiany, możecie być zaskoczeni
  5. Tragedia. Nie żyje Stanisław Konturek

Źródło: Polsat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News