Polsat przekazał koszmarne wieści. Ma tylko 15 lat, została brutalnie zgwałcona przez chorego psychicznie

Polsat przekazał koszmarne wieści. Ma tylko 15 lat, została brutalnie zgwałcona przez chorego psychicznie Źródło: Pixabay

Polsat przekazał dramatyczną wiadomość o gwałcie, do którego doszło w szpitalu psychiatrycznym. To wydarzenie wstrząsnęło mieszkańcami Gdańska. Okoliczności zdarzenia są wyjątkowo szokujące, a sprawą zajmuje się prokuratura. Być może dramatu udałoby się uniknąć.

Polsat przekazał druzgocące wiadomości o brutalnym gwałcie, do którego doszło w Trójmieście. Każdy gwałt to zawsze wielka tragedia, lecz okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło kilka dni temu w Gdańsku, są wyjątkowo wstrząsające. Miejscem przestępstwa był bowiem miejscowy szpital psychiatryczny, a ofiarą - jedna z pacjentek. Zbrodnia jest tym bardziej wstrząsająca, że dziewczyna miała tylko 15 lat.

Polsat: szokujący gwałt w Gdańsku. Ofiara miała 15 lat, na napastnikiem był chory psychicznie człowiek

O szokującej sprawie poinformowało Radio Gdańsk, a do akcji już wkroczyła prokuratura. W Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku zgwałcono 15-letnią dziewczynę. Sprawcą był inny, dorosły pacjent. Jak podał Polsat, ofiara znalazła się na szpitalnym oddziale dla dorosłych z powodu braku miejsc na oddziale dziecięcym.

Sprawca nie miał trudności w poruszaniu się po terenie szpitala. Do pokoju, w którym mieszkała poszkodowana wraz z jeszcze jedną pacjentką, wtargnął w nocy. Okazuje się, że to nie pierwszy raz, gdy mężczyzna niepilnowany chodził po cudzych pokojach. Do kierownictwa trafiały już na te zachowania skargi. Opowiedziała o tym matka zgwałconej dziewczyny w rozmowie z Radiem Gdańsk.

- Ten mężczyzna był wcześniej zgłaszany do pielęgniarek przez innych pacjentów, że sam sobie chodzi po różnych salach, że komuś coś zabrał, wypił i robił, co chciał. Doszło tutaj do gwałtu, ale gdyby wziął poduszkę i ją udusił przez sen? To są ludzie po lekach, z zaburzeniami i niestety dużo rzeczy się tam podobno zdarza - mówiła roztrzęsiona kobieta.

Szpital nie dopełnił obowiązków? "Sytuacja jest trudna"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wszystko wskazuje na to, że w szpitalu nie dopilnowano wszystkich procedur bezpieczeństwa. Dyrektor placówki, Leszek Trojanowski, skomentował sprawę w portalu Fakt24. Przyznał, że do zdarzenia doszło, ale zareagowano natychmiast - gdy tylko sprawa wyszła na jaw, wezwano policję. Dyrektor twierdzi, że 15-latka przebywała na oddziale dla dorosłych za zgodą rodziców.

- Tak nie powinno być, ale sytuacja w psychiatrii dziecięcej jest tak trudna, że brakuje miejsc na oddziałach dla dzieci - przyznaje Trojanowski.

Jak podaje Polsat, sprawa jest już w rękach prokuratury. Nikt nie został jeszcze zatrzymany. Ofiara wciąż przebywa w gdańskim szpitalu. Śledczy czekają, aż będzie można przesłuchać ją przed sądem w obecności psychologa. Jest w ciężkim stanie psychicznym.

  1. Agata Duda w USA! Pierwsza Dama wygląda olśniewająco! Przyćmiła Melanię Trump [ZDJĘCIA]
  2. Wiadomo, na co chorowała Irena Szewińska! Przyczyny śmierci legendarnej olimpijki są STRASZNE. Aż trudno w to uwierzyć
  3. Tak wygląda dom Justyny Żyły. Widok luksusowych wnętrz zwala z nóg
  4. Chylińska ukrywała to przed mediami. Największy rodzinny dramat gwiazdy
  5. Piorun uderzył w Polsce! Tam były tłumy, są ranni, wybuchła panika
  6. Ogromny upał to pikuś przy tym, co czeka mieszkańców tych województw. IMGW podnosi pilny alarm przed zagrożeniem

Źródło: Polsat News 

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu