Weszli na mszę, ich oczom ukazały się przerażające sceny. Zaczęli się głośno modlić, długo nie zapomną widoku w środku

Weszli na mszę, ich oczom ukazały się przerażające sceny. Zaczęli się głośno modlić, długo nie zapomną widoku w środku Źródło: Wikimedia Commons/HelenIMS

Stacja Polsat nagłośniła tragiczne wydarzenia w jednej z katolickich świątyń. Wierni tłumnie przyszli na popołudniowe nabożeństwo. Nie spodziewali się, że po otwarciu drzwi kościoła czeka ich taki rozdzierający widok.

Polsat opisał sytuację, jaka zaszła w jednym z kościołów. W sprawę natychmiast została zaangażowana policja, biskup oraz burmistrz. Wierni byli świadkami bezczelności i nierozwagi.

Polsat przekazał wstrząsające wiadomości. Wierni nie mogli przestać płakać

Wierni przeżyli szok, kiedy weszli do małego kościoła, by jak co weekend uczestniczyć we mszy świętej. Świątynia 6-tysięcznej miejscowości Tonnay-Charente w departamencie Charente-Maritime w zachodniej Francji została kompletnie zbezczeszczona. O wszystkim poinformował lokalny biskup. Kiedy pierwsi wierni zaczęli zajmować miejsca w ławkach, nie mogli przestać płakać. Zaczęli się żarliwie modlić.

Jak podkreśla biskup Georges Colomb, zniszczenie świątyni nie było szczególnie powiązane z kradzieżą. Nie zniknęły żadne pieniądze i złote puchary, zanotowano jedynie brak hostii i monstrancji. Wierni widzieli rozbite posągi i coś, co przeraziło ich bez reszty. Krzyż, który znajdował się nad ołtarzem został obalony i odwrócony - to znak szatana. Z kolei figura św. Józefa niosącego Dzieciątko Jezus została ścięta. Mieszkańcy i biskup są ze sobą zgodni, to ogromna obraza dla katolików.

Policja wszczęła intensywne śledztwo, burmistrz włączył się w sprawę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do zdarzenia miało dojść w sobotę, 9 listopada, około godziny 18:00. Lokalne władze we wtorek złożyły prośbę do konserwatora zabytków o renowację kościoła, a burmistrz miasteczka udostępnił w internecie zdjęcia zniszczeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Waldemar Goszcz zginął tragicznie 16 lat temu. Osierocił 6-letnią córkę, dziś to piękna kobieta
2. Tysiące Polaków w żałobie, nie żyje legendarny muzyk. Jego utwory od lat inspirowały młodych wykonawców

Akt wandalizmu został zgłoszony policji, która natychmiast wszczęła dochodzenie. Kościół na czas śledztwa musiał zostać zamknięty. Specjaliści zajmą się fotograficzną dokumentacją strat, szukaniem odcisków palców i butów, a także będą przesłuchiwać okolicznych świadków i zdobywać możliwe nagrania z kamer. Wierni będą musieli jeździć na nabożeństwa do sąsiedniego miasta, do Lussant. Wszystkie zaplanowane msze odbędą się zgodnie z harmonogramem.

Fot. facebook.com/Eric Authiat

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kierowcy mają czas tylko do 1 grudnia. Potem posypią się mandaty na 17 tys. zł
  2. Kolejne problemy dyrektorki zoo w Poznaniu. Otrzymała absurdalny zarzut karny
  3. Przerażające nagranie wyciekło do sieci. Torturowana kobieta wykradła oprawcom telefon i rozpaczliwie błaga o pomoc
  4. Najlepszy bigos na święta. Przepis Kuronia zdradza sekrety idealnego dania i wydobywa smak, którego nie da się zapomnieć
  5. Na oczach synów bez opamiętania dźgał nożem matkę. Rzucili się na niego, chociaż nie mieli szans, tragiczny finał

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News