Polsat przekazał ważne informacje
Pikio.pl
Irmina Jach - 12 Października 2020

Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się, co rząd planuje na Wszystkich Świętych

Polsat w programie na żywo przekazał niezwykle istotne informacje na temat najnowszych ustaleń rządu. Celebrowanie dnia Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Już za dwa tygodnie Polacy będą odwiedzać nekropolie w całej Polsce, by uczcić pamięć swoich bliskich. Wiemy, jakie utrudnienia mogą czekać na nich w tym czasie.

Polsat przekazał informacje na temat planów rządu na najbliższe tygodnie. Przedstawiciele resortu zdrowia już wkrótce mogą podjąć decyzje odnośnie wizyt na cmentarzach. Wiemy, jakie są wstępne plany władz.

Epidemia, kiedy koniecEkspert zdradził, kiedy będzie szczyt zachorowań i koniec epidemii w Polsce. Nie ma żadnych wątpliwościCzytaj dalej

Polsat przekazał niezwykle ważne informacje na temat celebrowania Wszystkich Świętych

Rząd nie kryje tego, że chciałby uniknąć tłumów na cmentarzach podczas Wszystkich Świętych. Wciąż rozważane są kolejne scenariusze celebracji święta. Władze zastanawiają się nad podjęciem decyzji, które miałyby uchronić Polaków przed licznymi zakażeniami koronawirusem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszystkich Świętych pilny apel były minister zdrowiaWażny apel b. ministra zdrowia. Chodzi o 1 i 2 listopada, wielu Polaków będzie wściekłychCzytaj dalej

- W tej chwili nie ma inicjatyw, aby odwoływać Wszystkich Świętych. Apelujemy natomiast, żeby w miarę możliwości Wszystkich Świętych urządzić sobie troszkę wcześniej albo troszkę później. Żeby odwiedzić groby bliskich w trochę innym terminie, żeby się nie tłoczyć(...). Często jest tak, że odwiedzamy swoich rodziców, dziadków - nie mówimy, żeby tego nie robić, natomiast należy zachować zasadę ostrożności - nie musimy każdego dziadka obściskiwać bardzo blisko, pewien dystans jest teraz wyrazem miłości. Zalecamy, by wyjazdy rozłożyć w czasie - mówił rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Jan Bondar, w rozmowie z dziennikarzem Polsat News.

Jego apel przypomina niedawną wypowiedź wiceministra zdrowia, Waldemara Kraski, który prosił Polaków o rozwagę i rozłożenia wyjazdów w czasie podczas wywiadu w programie "Grafitti". Przewidywał również, że cmentarze nie zostaną zamknięte.

- Rozłóżmy to w czasie - tydzień wcześniej, tydzień później. (...) Myślę, że Polacy są mądrym narodem i posłuchają tych wskazań. Na pewno będziemy analizować czy nie zamknąć cmentarzy, ale myślę, że do tego nie dojdzie - mówił.

Dzisiaj grzeje:

1. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć

2. Szkoły zostają zamknięte. DGP: Bunt dyrektorów polskich szkół, zawieszają pracę

3. Niewiarygodne doniesienia. Godziny dla seniorów są tylko pretekstem, media ujawniają całą prawdę

Rzecznik GIS zasugerował, że rząd zastanawia się nad ustanowieniem dodatkowych dni wolnych od pracy na początku listopada. Nie podjęto jednak konkretnej decyzji w tej sprawie.

- Być może są jeszcze możliwe rozwiązania, których nie mogę zdradzać. Rządowy zespół zarządzania kryzysowego pracuje, zastanawia się jeszcze nad pewnymi ruchami, np. związanymi z dniami wolnymi w okolicach 1 listopada, ale to jest na zasadzie dyskusji - zdradził Jan Bondar.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Może masz podobną monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłe
  2. Wszystkie samochody Adama Małysza. Niektóre modele były przygotowane specjalnie dla niego (FOTO)
  3. Lekarze nie mają już wątpliwości. Plotki się potwierdziły, doskonała informacja ws. koronawirusa
  4. Niestety, nie żyje kolejny pedagog zarażony koronawirusem. Nauczycielka miała tylko 45 lat
  5. Wicepremier wygadał się na żywo. Zdradził, kiedy zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia, słuchacze zamarli
  6. Krystyna dodaje do kotletów mielonych sekretny składnik, wychodzą pulchne i soczyste jak z najlepszej restauracji. Rodzina w końcu odkryła tajemnicę

Ślub na wesołoMłoda para nagle odwróciła się od ołtarza i wtedy się zaczęło. Powalające sceny w kościele, mało kto się spodziewałCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News