Polsat przekazuje informacje na temat ogromu zniszczeń
PRZEMYSLAW JACH East News
Agata Jaroszewska - 12 Maja 2020

Żywioł był bezlitosny. Z Polski napływają kolejne informacje o zniszczeniach, setki interwencji służb

Polsat News informuje o ogromnych zniszczeniach w całej Polsce. Związane jest to z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi, jakie przetoczyły się w nocy przez kraj. Zniszczenia są znaczne, porywisty wiatr zrywał dachy, a towarzyszące mu silne opady deszczu także stanowiły ogromne niebezpieczeństwo. Najgorzej sytuacja wygląda w województwie łódzkim, lecz także mieszkańcy Wielkopolski, Podlasia, Mazowsza czy Dolnego Śląska nie mieli spokojnej nocy.

Polsat przekazuje wiadomości napływające z całego kraju. Gwałtowne załamanie pogody przyniosło ze sobą tragiczne skutki, wiele gospodarstw domowych we wtorkowy poranek ocenia straty w związku z ubiegłą nocą.

LidlLidl wprowadza rewolucyjną zmianę dla klientów. Wchodzi w życie już 24 majaCzytaj dalej

Polsat News ujawnia skalę zniszczeń po nocnych wichurach i ulewach

Polsat News przekazuje smutne wiadomości, około 1400 gospodarstw w Wielkopolsce nie ma dostępu do prądu. Z powodu silnych opadów i całkowitego zalania jezdni, między 18 a 21 wstrzymany został ruch na drodze krajowej nr 35 między Tyńcem Małym a Wrocławiem. Już wczoraj informowaliśmy o trąbie powietrznej nad województwem łódzkim, niestety informacje te potwierdziły się.

- Na skanach, które otrzymaliśmy od IMGW widać, że zjawisko spowodowała superkomórka burzowa w ostatniej fazie istnienia. [...] W tym przypadku mamy punktowe zniszczenia w kilku miejscowościach - mówił reporterowi Polsatu Michał Sowała zajmujący się polowaniem na burze. Zwraca on uwagę na nietypowy rodzaj tego zjawiska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nastolatka18-letnia Angelika zginęła, prokuratura nie potrafi wskazać winnego. Porażające szczegóły, ręce opadająCzytaj dalej

W ciągu nocy strażacy interweniowali wiele razy

- Silny wiatr i intensywne opady deszczu sprawiły, że strażacy wyjeżdżali do tych zdarzeń 378 razy. Usuwali powalone drzewa, nadłamane konary, a także wypompowywali wodę - skomentował noc z poniedziałku na wtorek st. kpt. Krzysztof Batorskie, rzecznik komendanta głównego PSP. Polsat News przekazał także dane przedstawione przez straż pożarną. Wynika z nich, że w ciągu ostatniej doby życie straciły 3 osoby, 3 zostały ranne, a strażacy interweniowali łącznie 1829 razy.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje wielka Polka. Rodzina przekazała tragiczne informacje

2. Kiedy otworzą kina i teatry? Minister kultury odpowiedział, nie ma wątpliwości

Wielkie szkody w kilka sekund

Na portalu TVN Meteo przeczytać można relację jednej z kobiet mieszkającej w powiecie łaskim w woj. łódzkim. Jeden z domów stracił dach, a 6 budynków gospodarskich odniosło poważne szkody.

- Przyszedł wiatr, zakręciło i dach znalazł się na podwórku. Dach jest w różnych miejscach teraz. [...] Myśmy nie byli w domu, tylko trochę dalej. Może całe szczęście, że nie byliśmy w domu - mówiła Dorota Badziak. To właśnie z jej domu silny wiatr zerwał pokrycie dachowe. W powiecie sieradzkim oprócz uszkodzeń domów wichura zerwała także linie wysokiego napięcia. Starty odnotowywane są na terenie całego kraju.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Większość z nas miała już koronawirusa? Zaskakujące wyniki badań
  2. Nie żyje wielka postać polskiego sportu. Medalista olimpiady był ulubieńcem kibiców
  3. Kim jest brat Łukasza Szumowskiego? Media dotarły do informacji o Marcinie Szumowskim
  4. Oficjalnie: potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Sejmie
  5. Pilna akcja służb na terenie rządowym, na miejscu są nawet pirotechnicy. Media podały nagłe informacje o niebezpiecznej sytuacji w Warszawie
  6. Nagły niesamowity pomysł Lidla. Cudowna, wielka zmiana, zakupy będą wyglądały inaczej

Psy9-latek ratował z ulicy bezpańskie psy. Osiem lat później dokonał niemożliwej rzeczy, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródło: Polsat News / TVN Meteo

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News