Sepsa piorunująca w Polsce! Polsat informuje o straszliwej śmierci

Sepsa piorunująca w Polsce! Polsat informuje o straszliwej śmierci Źródło: Unsplash/ Martha Dominguez de Gouveia

Polsat przekazuje smutne informacje o śmierci dwuletniej dziewczynki. Okazuje się, że przyczyną śmierci była sepsa piorunująca. Teraz okoliczności zgonu dziecka bada prokuratura.

Polsat News donosi o śmierci dziecka, której przyczyną było zarażenie sepsą piorunującą. Dwuletnia dziewczynka, mimo długiej walki o jej życie, nie miała dużych szans w walce z chorobą. 

Polsat informuje: sepsa piorunująca w Polsce

Sepsa zabrała życie dwuletniej Wiktorii z Brodnicy błyskawicznie. Wszystko zaczęło się niewinnie, od zwykłego bólu brzucha. Dziecko miało też gorączkę. Rodzie zabrali córkę do lekarza, stamtąd skierowano Wiktorię na badania. Do tego czasu wszyscy podejrzewali po prostu grypę jelitową, jednak już następnego dnia niezbędny był przyjazd karetki. Niestety, mimo interwencji i długich starań, dziewczynka zmarła w szpitalu.

Matka dziecka, pani Kinga, tłumaczy, że po wizycie u lekarza była przekonana, że córka choruje na grypę jelitową.

- Doktor ją osłuchała, zajrzała w gardło, zmierzyła jej jeszcze temperaturę i powiedziała mi, że to jest grypa jelitowa, bo teraz panuje ta grypa. Miałam wrócić do domu, zbijać jej gorączkę, zrobić chłodną kąpiel i wyjść trochę na dwór - opowiada kobieta.

Lekarka wyjaśnia, że dziecko przebadała bardzo dokładnie i objawy zgadzały się z grypą jelitową. Nie było oznak poważniejszej choroby.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sepsa zabrała dwulatkę. Śmierć w szpitalu

Dramat rozegrał się następnego dnia rano. Matka zauważyła, że córka jest sina i zimna, błyskawicznie zadzwoniono na pogotowie. Według relacji rodziców, już w szpitalu lekarz od razu zorientował się, że ma do czynienia z sepsą.

- Pani doktor weszła na tą izbę i krzyknęła: o Jezu, to jest sepsa. Dziecko zabrali mi z rąk. Później widziałam, jak sanitariusz biegł z jakimś kartonem leków, później z maszyną do reanimacji. Wiem, słyszałam na pewno, że była podłączona pod jakąś maszynę, bo żeśmy słyszeli na korytarzu bicie serduszka naszego dziecka. Później zamknęli drzwi i była tylko cisza - relacjonuje pani Kinga.

Dzisiaj grzeje: 1. Mama Anny Kalczyńskiej jest w rozpaczy. Nie żyje jej ukochany mąż i ojciec dziennikarki Dzień Dobry TVN

2. Mąż wymaga, by codziennie stroiła się jak na bal. Nigdy nie zapomni, jak upokorzył ją przy znajomych

O godzinie 7:15 stwierdzono zgon, którego przyczyną była sepsa piorunująca. Teraz rodzice zastanawiają się, dlaczego ratownicy z karetki nie informowali szpitala, że jadą z przypadkiem sepsy. Być może oddział byłby gotowy wcześniej i udałoby się zrobić coś więcej. Szpital w Brodnicy skierował sprawę do prokuratury. To ona zbada okoliczności śmierci Wiktorii. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polacy w Szwecji okradają Polaków. Bezczelna metoda
  2. Urodziła dziecko dla dziecka. 45-letnia kobieta zaszła w ciąże i urodziła swoje wnuka
  3. Noworodek umierał w męczarniach przez dwa dni. Jego katem była 11-latka
  4. Piorunująca sepsa w Polsce! Polsat informuje o straszliwej śmierci
  5. Złe wieści o Muńku Staszczyku. Okropna choroba

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News