Służby wysyłają sms-y do Polaków, eksperci Polsatu ostrzegają na wizji. W nocy czeka nas pogodowe szaleństwo

Służby wysyłają sms-y do Polaków, eksperci Polsatu ostrzegają na wizji. W nocy czeka nas pogodowe szaleństwo Źródło: .

Polsat postanowił przekazać oficjalne ostrzeżenie przed nadchodzącą nocą. Pogoda po raz kolejny da się we znaki Polakom. Sytuacja będzie zdecydowanie niekorzystna, lepiej się przygotować. Poza droga telewizyjną ostrzeżenia rozsyłane są również sms-owo przez odpowiednie organy państwowe.

Polsat postanowił na wizji ostrzec wszystkich Polaków przed koszmarną pogodą, jaka da o sobie znać już dzisiejszej nocy. Sytuacja jest bardzo niebezpieczna, każdy powinien się odpowiednio przygotować. Służby wysyłają także specjalne sms-y, które dodatkowo przypomną o zachowaniu szczególnych środków ostrożności. 

Polsat przekazał najgorsze wiadomości dotyczące pogody. Lepiej się przygotować

Po raz kolejny wydano alerty dotyczące pogody. Tym razem sytuacja będzie zupełnie poważna. Po ulewnych deszczach, potężnych burzach i wichurach przyszedł czas na kolejne niedogodności, które tym razem mogą mieć bezpośredni wpływ na życie oraz zdrowie Polaków. Jak ostrzega Polsat, sytuacja jest bardzo niebezpieczna.

Chodzi o wysoką temperaturę, z jaką będą musieli się zmierzyć mieszkańcy wszystkich województw. Upały będą o wiele większe niż do tej pory, a temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza. To bardzo niebezpieczne dla ludzi i zwierząt, a wychodzenie z domu może mieć fatalne skutki, takie jak przegrzanie organizmu czy udar słoneczny. Służby rozsyłają sms-y z ostrzeżeniem przypominającym, jak zła będą warunki atmosferyczne. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Temperatura 25 stopni, a przekraczająca 30, to są dwa różne stany. W pierwszym stanie jesteśmy funkcjonować, a w temperaturze takiej jak teraz wiele osób cierpi - to są ludzie, zwierzęta, ekosystemy, to nie jest nic dobrego - stwierdziła na antenie Polsat news doktor Joanna Remiszewska-Michalak.

Najgorsze będą noce. To one dadzą się najbardziej we znaki

Wysokie temperatury w ciągu dnia to tylko połowa problemu. Najgorsze będą noce, kiedy termometry wskażą 20 stopni na plusie. Według naukowców, to tak zwana noc tropikalna, podczas której zmęczeni porannymi upałami ludzie nie są w stanie prawidłowo odpocząć. Alert będzie obowiązywał do środy. Aby zminimalizować dyskomfort spowodowany upałami trzeba zadbać o stałe nawadnianie organizmu. Dorosły człowiek powinien wypić około dwóch litrów niegazowanego napoju. Przed wyjściem z domu warto zabrać ze sobą nakrycie głowy i krem z filtrem, a w trakcie podróżowania należy wybierać zacienione miejsca.  

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski artysta ma raka! Jego córka w przerażających słowach powiedziała o stanie ojca
  2. Cała PRAWDA o rodzinie Mateusza Morawieckiego. Internautom opadły szczęki, gdy to zobaczyli. Nie pozbieracie się po tym
  3. Gwiazdor grający kultowego Boczka z "Kiepskich" ukrywa przed mediami śliczną żonę Anię. Razem przeżyli dramat, kim jest pani Gnatowska?
  4. Zwykła rodzina spotkała w sklepie Martyniuka. "O popatrz, to pan Zenek", skromność artysty zachwyciła wszystkich
  5. Będzie 700 plus dla wszystkich pracujących Polaków. Morawiecki ogłosił to dziś oficjalnie
  6. Takie pytanie do 14-latki? Roksana Węgiel zawstydzona i zażenowana, dziennikarz grubo przesadził?
     

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News