Trąby powietrzne znowu przejdą przez Polskę, ale to nie wszystko. Pilne ostrzeżenia RCB dla całego kraju

Trąby powietrzne znowu przejdą przez Polskę, ale to nie wszystko. Pilne ostrzeżenia RCB dla całego kraju Źródło: Pikio

Polsat i MSWiA ostrzegają przed gwałtowną zmianą pogody. Już niedługo dręczące nas upały odejdą w zapomnienie, ale zamiast nich przyjdą burze i niesamowicie porywisty wiatr. W wielu województwach ogłoszono zagrożenie i wydano specjalne alerty.

Polsat oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzegają przed gwałtownymi zmianami pogody nad Polską. Najpierw czekają nas pustynne upały, a następnie groźne burze i porywisty wiatr. Zaleca się nie przebywanie na zewnątrz zbyt długo i dbanie o swoje bezpieczeństwo, bo występować mogą nad naszym krajem nawet niezwykle groźne trąby powietrzne. 

Polsat zapowiada nieznośne upały, a następnie gwałtowne burze 

Upały, których od kilku dni doświadczamy, są szczególnie niebezpieczne dla dzieci, kobiet w ciąży czy zwierząt, ale tak naprawdę każdy powinien pomyśleć o swoim bezpieczeństwie. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych oraz różne służby apelują o przestrzeganie kilku zasad, które pomogą nam przetrwać trudną pogodę. Zaapelowano także o niewychodzenie z domu bez potrzeby i nieprzebywanie na słońcu zbyt długo. 

Temperatura w niektórych miejscach może sięgnąć nawet 33 stopnie.  IMGW wydało w związku z tym ostrzeżenia 2. stopnia we wszystkich województwach. Oprócz tego RCB przypomniało o dziesiątkach utonięć, do których doszło w ostatnim czasie. Wiele osób w taką pogodę szuka ochłody nad wodą, gdzie niestety zapomina o zasadach bezpieczeństwa.

Należy na siebie bardzo uważać również dlatego, że po upałach niestety nie czeka nas spokojne ochłodzenie, a gwałtowne burze i porywisty wiatr. Możliwe są także trąby powietrzne i grad, sytuacja więc będzie wyjątkowo niebezpieczna. 

Gwałtowne burze, grad wielkości monet i trąby powietrzne

Upały nie ustąpią jeszcze przez długi czas, a jakby tego było mało, będą coraz silniejsze. Temperatura sięgnie nawet do 33 stopni, a po upalnych dniach przyjdą niestety gwałtowne wyładowania atmosferyczne i silny, porywisty wiatr. Ten będzie wiał z prędkością nawet 120 km/h, a oprócz tego, na terenie całego kraju, mogą pojawić się trąby powietrzne. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIA

 -Wchodzący front i obecność prądu strumieniowego sprawią, że niebezpieczny układ burzowy (mezoskalowy układ konwekcyjny) z wiatrem przekraczającym 120 km/h na czele, może wywołać spore szkody - mówi ekspert pogodowy.

- Lokalnie będzie bardzo mocno padać, a kulki gradu mogą mieć ponad 5 cm średnicy - dodaje.

Oprócz silnego wiatru i gwałtownych burz, możemy się spodziewać całkiem sporego gradu. Należy wtedy pamiętać o szczególnej ostrożności. Grad może mieć różną wielkość i twardość, może nas poranić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniono wielką tajemnicę Jarosława Kaczyńskiego. Gdy się dowiecie, złapiecie się za głowę. To WSZYSTKO wyjaśnia!
  2. Danuta Wałęsa ZMIAŻDŻYŁA Jarosława Kaczyńskiego. Dosłownie zrównała go z ziemią, była BEZLITOSNA. Jej słowa wbiją was w fotel!
  3. Trąby powietrzne znowu przejdą przez Polskę, ale to nie wszystko. Pilne ostrzeżenia RCB dla całego kraju
  4. Najbrzydsze paznokcie hybrydowe w 2019 roku? "Dzieło" tej kosmetyczki doprowadziło klientkę do łez rozpaczy
  5. Michał Szpak w końcu znalazł drugą połówkę. To intymne zdjęcie z partnerką ujawnia wszystko
  6. Księżna Kate powiedziała wszystko nt. czwartej ciąży. Reakcja Williama zwala z nóg

 Źródło: Polsat News

Następny artykuł