Polsat przekazuje ostrzeżenia RCB dla Polaków. Są dwa zagrożenia z dwóch stron kraju

Polsat przekazuje ostrzeżenia RCB dla Polaków. Są dwa zagrożenia z dwóch stron kraju Źródło: unsplash/Glenn Carstens-Peters/

Polsat przekazuje niepokojące informacje. Jak możemy się dowiedzieć, jeszcze dziś zrobi się bardzo niebezpiecznie. RCB zdecydowało wydać ostrzeżenia dla znacznej części kraju.

Polsat podaje wiadomości, które dla mieszkańców Polski nie będą zbyt pokrzepiające. Choć początek dnia niczego nie zwiastował, im bliżej wieczora tym warunki atmosferyczne będą coraz bardziej się pogarszać. Obserwacje synoptyków nie są optymistyczne i wiele wskazuje na to, że dzisiejsza noc będzie wyjątkowo niespokojna. 

Polsat przekazuje ostrzeżenia RCB. Dwa zagrożenia z dwóch stron kraju 

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, jeszcze dziś wieczorem będzie mocni wiało, pojawią się też potworne ulewy, które nie ustąpią przez kilka lub nawet kilkanaście godzin.

- Niedziela w przeważającej części kraju będzie deszczowa. W ciągu zaledwie doby spadnie tyle deszczu, ile zazwyczaj spada przez niemal cały listopad - mówi ekspert z portalu Twoja Pogoda.  

W niektórych regionach, jak np. w Tatrach, możliwe są opady śniegu, jednak to właśnie wspominane wyżej warunki będą stwarzały największe zagrożenie. Niedzielna temperatura nie przekracza 10 stopni, a w Małopolsce, na Podkarpaciu, Kielecczyźnie, Lubelszczyźnie i Podlasiu już pojawiły się uporczywe ulewy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

To jednak dopiero początek i im później, tym gorszych warunków Polacy mogą się spodziewać. Jak zapowiadają meteorolodzy, do końca dnia w znacznej części kraju spadnie do 30 mm, natomiast na terenach górzystych i okołogórskich Karpat nawet do 50 mm. Tak niepokojąca prognoza pogody sprawiła, że Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zdecydowało się na wydanie oficjalnego ostrzeżenia. 

- Uważajcie na intensywne opady deszczu i silny wiatr:

INTENSYWNE OPADY DESZCZU (ostrzeżenia 1. stopnia) – na terenie województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego.

Nad morzem SILNY WIATR (ostrzeżenia 1. stopnia) - czytamy w komunikacie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Jolanta Kwaśniewska OSTRO o własnej córce. Takich słów nikt się po niej nie spodziewał

2. Tysiące policjantów na ulicach, w akcji drony i śmigłowce. TVN przekazuje wiadomości z Warszawy, będzie gorąco

Szczególnie ostrożni powinni być kierowcy, bowiem niesprzyjające warunki atmosferyczne będą znacząco ograniczały widoczność podczas jazdy samochodem, a deszcz dodatkowo sprawi, że nawierzchnia będzie śliska. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ryanair wycofuje samoloty. W polskich maszynach wykryto SKRAJNIE NIEBEZPIECZNE pęknięcia 
  2. Mąż nagle przerwał pierwszy taniec i odpędził od siebie pannę młodą. Chwilę później cała sala tonęła we łzach
  3. Dała 2-letniemu synowi popularny owoc. Maluch go zjadł i umarł straszną śmiercią
  4. Nieprawdopodobne doniesienia mediów. Książę Harry nie jest synem księcia Karola
  5. Polacy płakali, kiedy śpiewała w "Mam talent". Po 11 latach wróciła do TVN, trudno znaleźć większą piękność

Źródło: polsat news  

Następny artykuł