Polsat przekazał ważne informacje
Unsplash Anastasiia Chepinska
Irmina Jach - 10 Października 2020

Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni

Polsat przekazał niezwykle ważne informacje na temat tego, jak rzeczywistość Polaków zmieni się w ciągu następnych kilku tygodni. Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa, coraz więcej osób jest zarażonych niebezpiecznym patogenem. Ekspert postanowił wyrazić swoją opinię na żywo. Jego słowa nie pozostawiają żadnych wątpliwości.

Polsat wyemitował program na żywo "Gość Wydarzeń", którego gościem była profesor Iwona Paradowska-Stankiewicz, krajowy konsultant w dziedzinie epidemiologii. Specjalistka zabrała głos w sprawie dramatycznej sytuacji epidemiologicznej, którą od kilku tygodni odnotowuje się na terenie Polski. Z raportu opublikowanego przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono aż 5300 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, co stanowi rekord od początku pandemii. Zmarły 53 osoby. Profesor nie mogła dłużej milczeć, powiedziała, co czeka Polaków już za kilka tygodni.

TVN, pomarańczowe ostrzeżeniaZacznie się dziś wieczorem, apogeum nastąpi we wtorek. TVN alarmuje, wydano pomarańczowe ostrzeżeniaCzytaj dalej

Polsat zaprosił na antenę gościa, który zapowiedział, co czeka Polaków już za kilka tygodni

Profesor Iwona Paradowska-Stankiewicz nie kryje, że najnowsze dane, w porównaniu z "wcześniejszymi miesiącami, w których udało się zmniejszyć liczbę osób zarówno zakażonych jak i tych, którzy chorują na COVID-19, świadczą o dużej dynamice, która występuje w naszym kraju". Liczy jednak na to, że już wkrótce sytuacja ulegnie normalizacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

- Aczkolwiek, jak patrzymy na dzisiejsze dane, to mamy nadzieję, że to jest początek spowalniania. Miejmy nadzieję, ponieważ ten przyrost dobowy był nieco mniejszy dzisiaj w porównaniu z dniami poprzednimi. Jednak nie ma powodu do jakiegoś ogromnego zadowolenia - poinformowała ekspertka.

Przypomniała również o tym, że stosowanie środków ochrony i przestrzeganie zasad rygoru sanitarnego jest obecnie kluczowe dla bezpieczeństwa Polaków. Skomentowała także decyzję o powrocie godzin dla seniorów w sklepach, drogeriach i aptekach, o której poinformował premier podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

- Teraz nacisk kładziemy na osoby starsze, a to wynika z faktu, że jednak te osoby, które w większości przypadków obarczone są dodatkowymi chorobami przewlekłymi, powinniśmy dodatkowo chronić - podsumowała.

Sobota była dniem, w którym przeciwnicy ograniczeń wprowadzonych przez rząd w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa protestowali w wielu dużych miastach Polski. Uczestnicy manifestacji nie stosowali maseczek ochronnych oraz nie zachowywali dystansu społecznego. Profesor nie pozostawiła złudzeń, posiliła się o bardzo konkretny komentarz na ten temat.

Dzisiaj grzeje:

1. Profesor wprost przyznał, ile jeszcze potrwa epidemia. Nie ukrywał fatalnych wiadomości

2. Kaźmierska totalnie popłynęła. Nagranie z imprezy trafiło do sieci, wszyscy patrzyli tylko na jej biust

3. Niewiarygodne, ile na swoim zwycięstwie zarobiła Iga Świątek. Kwota trudna do wyobrażenia

- To są osoby, które zarówno wśród swoich rodzin jak i rodzin znajomych nie mają nikogo, kto znalazł się w szpitalu, kto wymagał zastosowania respiratora, czy poniósł stratę w postaci odejścia bliskiej osoby. Jeśli ktoś naprawdę nie wierzy, powinien pójść do szpitala i zobaczyć jak wygada, jak trudna jest sytuacja osoby, która jest zakażona - podsumowała.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Już nie tylko walka z TVN-em. Wiadomości TVP na wojnie z największym, polskim portalem, właśnie wyemitowano zdumiewający materiał
  2. Zbigniew Boniek doprowadził tysiące Polaków do furii. W trakcie meczu Świątek zabrał głos, kibicom opadły szczęki
  3. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  4. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  5. Doktor nie ma wątpliwości: "rząd będzie nakładał coraz większe restrykcje". Przedstawił ponurą prognozę
  6. Media podają, że jesteśmy oszukiwani. Fałszują produkt kupowany przez miliony Polaków

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Polsat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News