Polsat przekazał pilny alarm RCB. Dzisiaj w nocy będzie bardzo niebezpiecznie, nastawcie się na najgorsze

Polsat przekazał pilny alarm RCB. Dzisiaj w nocy będzie bardzo niebezpiecznie, nastawcie się na najgorsze Źródło: Unsplash/Max LaRochelle

Polsat przekazał informacje o alarmie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB). Najbliższe warunki pogodowe będą dla nas wyjątkowo niebezpieczne, najbardziej zagrożeni są mieszkańcy południowej oraz północnej Polski.

Polsat poinformował o najnowszych informacjach od RCB, które ostrzegają przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. W ciągu najbliższych godzin będzie niebezpiecznie, a sobotni imprezowicze powinni nie opuszczać zamkniętych pomieszczeń i poczekać jeszcze kilka godzin z powrotem do domu.

Polsat podał informacje od alarmu RCB

Wszystko wskazuje na to, że na południu Polski będzie grzmieć - mieszkańców czekają również wyjątkowo ulewne opady oraz porywisty wiatr. Ponadto padać może również grad. O niesprzyjających warunkach pogodowych poinformowało RCB za pośrednictwem konta na Twitterze.

- W najbliższych godzinach błyskać i grzmieć może na Śląsku, Podkarpaciu, Ziemi Świętokrzyskiej i w Małopolsce [...] Uważajcie! - napisano na oficjalnym profilu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Synoptycy podają, że opady deszczu mogą sięgnąć nawet poziomu 30 mm. Ponadto wiatr w najsilniejszych porywach może rozpędzać się do prędkości 80 km/h. Podmuchy mogą uszkodzić linie energetyczne, co będzie powodować przerwy w dostawach prądu. Mogą także wystąpić lokalne podtopienia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Alarmy wydaje również IMGW. Żółty alarm dla czterech województw

Alarmuje także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wydano alarmy dla 5 województw. Zagrożeniem pierwszego stopnia objęte są województwa: śląskie, małopolskie, świętokrzyskie oraz podkarpackie - te alarmy dotyczą burz z gradem i potrwają do 11 sierpnia do godziny 4:00 nad ranem. Na północy zagrożone są dwa województwa - północna część kujawsko-pomorskiego oraz pomorskie. W tym wypadku zagrożenie obejmuje burze bez gradu i skończy się niebawem, bo o godzinie 22:00.

Dzisiaj grzeje: 1.10 milionów Polaków może spodziewać się rekordowej podwyżki emerytur i rent. Wiemy komu się należy i ile
2. Wydano ostrzeżenie dla klientów ING i mBanku! Możecie stracić pieniądze

Alert IMGW pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, powodujące straty materialne. Burze mogą stanowić także zagrożenie dla zdrowia i życia. Ostrzeżenie jest również sygnałem dla służb porządkowych, które pozostają wtedy w pełnej gotowości do działania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przerażony kot jechał na dachu rozpędzonego samochodu. Drżał z przerażenia i cudem uszedł z życiem [WIDEO]
  2. Panna młoda ukroiła tort weselny i zobaczyła coś przerażającego. Musiała interweniować policja
  3. U Rydzyka przeszli samych siebie, tak skandaliczne słowa, że aż trudno uwierzyć. Naubliżali społeczności LGBT
  4. Lokaj księżnej Diany dostał za to fortunę. Sprzedał mediom jej porażajaca tajemnicę, jej synowie muszą być zdruzgotani
  5. Mamę obudziło dziwne zachowanie psa. Kiedy za nim poszła, aż zamarła

Źródło: Polsat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News