Potworne informacje Polsatu. Zmarł po 10 godzinach czekania na izbie przyjęć

Potworne informacje Polsatu. Zmarł po 10 godzinach czekania na izbie przyjęć Źródło: Flickr/Georginamary

Polsat donosi o tragicznej sytuacji, która miała miejsce w jednym z polskich szpitali. Pacjent zmarł na izbie przyjęć po 10 godzinach czekania na pomoc.

Polsat poinformował o tragicznej sytuacji, do której doszło w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim. Pacjent zmarł po 10 godzinach czekania na izbie przyjęć. NFZ przeprowadził dokładną kontrolę tej placówki i wyciągnął odpowiednie wnioski w związku z tym tragicznym wydarzeniem. 

Polsat donosi o potwornym wydarzeniu

Polsat podał informacje o karygodnej sytuacji, która miała miejsce w jednym z polskich szpitali. 35-letni mężczyzna został przewieziony karetką na izbę przyjęć, później musiał jednak czekać aż 10 godzin na pomoc specjalistów, co finalnie doprowadziło do jego śmierci. 

Budowlaniec poczuł się źle podczas swojej pracy. Udał się do przychodni, gdzie zrobiono mu EKG i natychmiast skierowano do szpitala. Mężczyzna spędził tam co najmniej 10 godzin, czekając na profesjonalną pomoc. NFZ zbadał przyczyny śmierci pacjenta i przeprowadził kontrolę w całej placówce. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kontrola szpitala

35-letniemu Marcinowi w ciągu tego czasu zrobiono trzykrotnie EKG i badanie krwi. Początkowo miał zostać przewieziony ambulansem do szpitala w Rydułtowach, jednak okazało się, że brakuje tam wolnych łóżek. Mężczyzna został ponownie przewieziony do izby przyjęć w Wodzisławiu Śląskim, gdzie późnym wieczorem zapadła decyzja przeniesienia go do placówki w Raciborzu. Budowlaniec ostatecznie niestety zmarł w nocy. Sytuacja miała miejsce w marcu tego roku. Teraz szpital musi odpowiedzieć na zarzuty związane z uchybieniami w pracy. 

NFZ, w związku z tymi tragicznymi wydarzeniami, przeprowadził kontrolę szpitala i nałożył na niego kare umowną. Dyscyplinarnie zwolniono również dwóch lekarzy, którzy sprawowali tego dnia dyżur w placówce w Rydułtowach. To oni odmówili przyjęcia pacjenta do szpitala, tłumacząc się brakiem łóżek, mimo że szpital dysponował wówczas wolnymi miejscami. To uchybienie mogło być jedną z przyczyn utraty życia przez pacjenta.

NFZ przekazał również instrukcje pokontrolne dotyczące bieżącego aktualizowania danych o potencjale przeznaczonym do realizacji umowy (liczba personelu oraz liczba wolnych łóżek w szpitalu). Szkoda, że te zmiany zostały wprowadzone dopiero po tragedii

ZOBACZ TAKŻE

  1. Agnieszka Chylińska tym razem przeszła samą siebie. Pospadacie z krzeseł na ten widok. Fani do teraz nie mogą dojść do siebie!
  2. Ujawniono prawdę o tożsamości Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  3. Przed śmiercią Kotulanki nastąpił tragiczny zwrot akcji, o którym się nie mówiło. To jeden większych koszmarów ostatnich lat
  4. Koszmar z dzieciństwa który Agata Duda "będzie miała przed oczami do końca życia". Przy rodzinnym stole słychać było tylko płacz
  5. To jest nierealne. Mama Grażyny Torbickiej ma ponad 80 lat, a wygląda jak petarda! Chyba zesłały ją anioły
  6. Niewiarygodne. Oto co znalazło się na grobie Kory, przechodniom opadają szczęki na sam widok
  7. Pola Raksa urodziła się podczas II wojny światowej. To jak wygląda dziś, wprawia w osłupienie

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News