Polsat przekazał nadzwyczajny apel do wszystkich seniorów. Sytuacja jest bardzo ciężka
Pikio.pl
Monika Majko - 9 Października 2020

Polsat przekazał nadzwyczajny apel do wszystkich seniorów. Sytuacja jest bardzo ciężka

Polsat przekazał ważny apel do wszystkich polskich seniorów, sytuacja jest dramatyczna. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zwróciła się bezpośrednio do najstarszych Polaków w czasie piątkowej konferencji prasowej.

Polsat przekazał ważne słowa, kierowane przez minister rodziny i polityki społecznej Marlenę Maląg do najstarszych mieszkańców naszego kraju. Sytuacja jest bardzo poważna, szefowa resortu pilnie zaapelowała do wszystkich seniorów.

Polsat przekazał rządowy apel do najstarszych Polaków

W piątek 9 października br. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym rekordzie dobowych przyrostów przypadków zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Sytuacja jest coraz bardziej dramatyczna. Do tej pory w Polsce potwierdzono ponad 116 tysięcy chorych i niemal 3 tysiące zgonów z powodu COVID-19. Wśród osób zmarłych dominują seniorzy, dla których wirus SARS-COV-2 jest szczególnie niebezpieczny.

wiadomości szkoły obostrzeniaZapadła decyzja, nie ma już odwrotu. Nieoficjalnie: uczniowie od jutra zostaną objęci ograniczeniamiCzytaj dalej

W związku z trudną sytuacją w kraju, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zaapelowała do polskich seniorów. W czasie piątkowej konferencji prasowej szefowa resortu poprosiła, by starsze osoby w miarę swoich możliwości w najbliższym czasie pozostały w domach.

– Jesteście nam wyjątkowo bliscy. Chcemy przede wszystkim zadbać o państwa zdrowie i życie, dlatego dzisiaj jest tak ważne, abyście państwo, jeżeli nie ma takowej potrzeby, pozostali w domu. Instytucje, a także osoby bliskie, zadbają o to, abyście państwo mieli dostarczone do domu to, co jest potrzebne – zaapelowała Marlena Maląg.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Marlena Maląg zaapelowała do seniorów o pozostanie w domach w najbliższym czasie

Jednocześnie szefowa resortu zapewniła, że w razie potrzeby, rząd zadba o dostarczenie seniorom niezbędnej pomocy do domu. Marlena Maląg podkreśliła również, by decydując się na wyjście z domu, koniecznie stosować się do wszelkich zaleceń sanepidu, m.in. nosić maseczkę ochronną i utrzymywać bezpieczny dystans społeczny.

Dzisiaj grzeje:

1. Koszmarna pomyłka Ministerstwa Zdrowia, rzecznik potwierdził. Co się teraz stanie?

2. Ważne: Masz konto w banku? Uważaj, musimy przygotować się na najgorsze, Polacy będą zdruzgotani

3. Ogromne obostrzenia w całym kraju, zakazy od soboty. Po wejściu do sklepu będzie można się mocno zdziwić

– Jeżeli jest potrzeba wyjścia, to zadbajmy o realizację wytycznych Ministerstwa Zdrowia, głównego inspektora sanitarnego, a więc nośmy maseczki, rękawiczki, zachowajmy odpowiedni dystans, abyśmy przede wszystkim w zdrowiu mogli spędzić tę jesień 2020 r. i abyście państwo w zdrowiu mogli spędzić swoje życie z uśmiechem na twarzy – dodała Marlena Maląg.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bogumiła Wander musiała sprzedać 280-metrową willę, bo miała zbyt niskie świadczenie emerytalne. "Nasze dwie emerytury nie wystarczają na utrzymanie domu”
  2. Sędzia dotknął miejsca intymnego zawodnika podczas barażu o Euro. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom (WIDEO)
  3. Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z Warszawy
  4. Awaria w dużym banku, klienci wściekli. Nie mają dostępu do konta, nie mogą zrobić przelewów
  5. Medialne doniesienia są bardzo przykre. Jest źle z księżną Kate
  6. Sernik bez sera? Błyskawiczny deser, który dosłownie rozpływa się w ustach, zrobisz z kaszy i produktów, które każdy ma w kuchni

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News