Bardzo smutna wiadomość z ostatniej chwili. Nie żyje wieloletni reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw świata

Bardzo smutna wiadomość z ostatniej chwili. Nie żyje wieloletni reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw świata Źródło: .

Polsat właśnie poinformował, że nie żyje jedna z największych gwiazd polskiego sportu. Przykre wiadomości dotyczą wieloletniego reprezentanta Polski i uczestnika mistrzostw świata.

Polsat przekazał bardzo smutne informacje dla wszystkich fanów sportu. Nie żyje jedna z największych gwiazd, człowiek, który wielokrotnie reprezentował nasz kraj na mistrzostwach świata i nie tylko.

Polsat przekazał bardzo smutne wiadomości. Nie żyje gwiazda sportu

Informacje o tym, że nie żyje Alfred Wrzeski, pojawiły się dzisiaj nad ranem. Telewizja Polsat Sport przekazała wiadomości, które oficjalnie potwierdził Związek Piłki Ręcznej w Polsce. 

- W wieku 79 lat zmarł Alfred Wrzeski, 45-krotny reprezentant Polski w piłce ręcznej. Był trenerem zespołów ligowych w Polsce i Grecji, długoletnim działaczem polskiej federacji - poinformował Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Telewizja Polsat Sport wspomina wspaniałego piłkarza

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Alfred Wrzeski w latach 1960-67 grał w kadrze narodowej. Trzykrotnie reprezentował nasz kraj na mistrzostwach świata w piłce ręcznej. Były jednym z najlepszych zawodników w czasie swojej kariery. 

Ze sportem był związany nawet, gdy przestał już grać w piłkę ręczną. Był wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce, szefem Śląskiego ZPR. Koordynował też pracę szkoleniową w Śląskiej Federacji Sportu. Sport był całym jego życiem, największą pasją. 

Po zakończeniu karieru zajął się trenowaniem, pracował między innymi z Pogonią Zabrze, Doukas Ateny, GAS Kilkis Saloniki i Zgodą Ruda Śląska. Wszyscy z którymi współpracował ciepło wspominają Alfreda Wrzeskiego, a jednocześnie są zaskoczeni jego śmiercią, na którą nikt nie był przygotowany. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rozwiodła się z mężem, który bił ją i dzieci. 10 lat później dostaje list i zamiera
2. Nie żyją przynajmniej 43 osoby, bilans ofiar cały czas rośnie. Światowe media od rana obiegły ponure informacje o zagranicznej tragedii

Fani w Polsce i na świecie nie mogą pogodzić się ze śmiercią gwiazdy polskiego sportu. Odeszła kolejna osoba, której tak bardzo będzie brakować w świecie sportu. 

- Dzisiejszej nocy dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Odszedł od nas Prezes Honorowy Śląskiego Związku Piłki Ręcznej - Alfred Wrzeski. Był on 3-krotnym uczestnikiem Mistrzostw Świata, z czego 2-krotnie zajął 4. miejsce. 45-krotny reprezentant Polski w latach 1960-1967. Wielokrotny Mistrz Polski, trener takich klubów jak: Sparta Katowice, Pogoń Zabrze, Grunwald Ruda Śląska, Doukas Ateny, GAS Kilkis Saloniki, AZS Katowice czy Zgoda Bielszowice.
Członek Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Wiceprezes ZPRP(2001-2003).
W latach 2004-2016 pełnił funkcję Prezesa Śl. ZPR. Zasłużony Mistrz Sportu, odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Odznaką Diamentową z Wieńcem Za Zasługi dla Piłki Ręcznej - żegna zmarłego Śląski Związek Piłki Ręcznej 

źródło: facebook/ Śląski Związek Piłki Ręcznej 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje zgwałcona 23-latka. Szła zeznawać przeciwko oprawcom, złapali ją i zrobili straszne rzeczy, druzgocące informacje
  2. Mężczyzna zapalił światło po udanym stosunku. Zobaczył przerażającą rzecz, od razu zaczął krzyczeć
  3. Przywiązał żonę do drzewa w lesie. Siekierą zrobił jej rzeczy dużo straszniejsze od śmierci, powód odbiera mowę
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"  
  5. Niemiecka sieć wprowadziła OSOBNE kasy dla Niemców i Polaków. Klienci nie kryją oburzeni

źródło: polsatsport

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News