Polsat polskie cmentarze
Pixabay jozefbabij
Joanna Szwalikowska - 8 Listopada 2020

Niepokojące wiadomości przekazał Polsat. Chodzi o polskie cmentarze

Polsat News przekazał bardzo niepokojące wiadomości na temat polskich cmentarzy. Sytuacja jest bardzo poważna. Z każdym dniem zapowiada się coraz gorzej.

Polsat News poinformował, że sytuacja polskich cmentarzy stała się bardzo poważna. Bardzo niepokojące wiadomości z kraju. Urzędnicy przewidują, iż konieczne okaże się zatrudnienie nowych osób.

Na miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieNa miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieCzytaj dalej

Polsat News przekazał bardzo niepokojące wiadomości. Chodzi o cmentarze

- Nawet dwa tygodnie trzeba czekać na pochówek zmarłego w Krakowie - przekazuje Polsat News. Liczba pochówków miała wzrosnąć na tyle, że urzędnicy krakowscy rozważają zatrudnienie dodatkowych grabarzy.

W Krakowie w kaplicy cmentarza Rakowickiego już od kilku tygodni sytuacja ma wyglądać poważnie. Od poniedziałku do piątku odbywa tam się jeden pogrzeb po drugim. Właściciele domów pogrzebowych zwrócili również uwagę na to, że coraz więcej osób zaczyna się decydować na kremację.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Jak przekazał Adam Gawlik z zakładu pogrzebowego "Epitafium" zakłady pogrzebowe od jakiegoś czasu notują coraz większy ruch. Jeden z pracowników dodał, iż zleceń jest bardzo dużo i zdecydowanie widać wpływ pandemii koronawirusa na branżę pogrzebową.

Wzrost śmiertelności odnotowywany jest na terenie całego kraju. w dniach od 12 do 18 października urzędy stanu cywilnego miały wystawić aż 10 101 aktów zgonu, informuje Interia. Jest to o 300 więcej niż odnotowano w ty okresie w ubiegłym roku.

- Nasi kapelani, którzy są na cmentarzach i odpowiadają za te pochówki, często nie wychodzą z kaplicy, gdyż pogrzeb po pogrzebie odprawiają - przekazał Łukasz Michelczewski, rzecznik prasowy krakowskiej kurii, cytowany przez Interię. W Krakowie natomiast zaczyna powoli brakować grabarzy. Miasto planuje zatrudnienie dwóch osób do pomocy.

- Nasi kapelani, którzy są na cmentarzach i odpowiadają za te pochówki, często nie wychodzą z kaplicy, gdyż pogrzeb po pogrzebie odprawiają - przekazał Dariusz Nowak, rzecznik krakowskiego magistratu, cytowany przez Interię. Czas oczekiwania na pogrzeb w Krakowie miał się znacząco wydłużyć w ostatnim czasie. Wcześniej było to zaledwie kilka dni, obecnie - nawet dwa tygodnie.

- One były w ciągu kilku dni, do tygodnia maksymalnie. W tej chwili te pochówki będą w przeciągu dwóch tygodni - dodał Nowak. By czas oczekiwania został nieco skrócony, pogrzeby będą odbywać się również w soboty. Taki stan rzeczy bardzo odczuwają żałobnicy, którzy są zaniepokojeni sytuacją.

Dzisiaj grzeje:

1. Podczas pogrzebu usłyszeli płacz i dziwne dźwięki z trumny. Kiedy otworzyli wieko, zamarli, natychmiast podjęli decyzję

2. Media podają zatrważającą wiadomość. Nie żyje legenda telewizji. ”Odszedł tego ranka we własnym domu”

3. Wspaniałe wieści dla emerytów. Dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy kiedy

- Ja tak to odczuwam, że ten niepokój zniknie dopiero wtedy, kiedy ta osoba znajdzie swoje miejsce na cmentarzu - mówił jeden z żałobników, cytowany przez Interię. Ten wydłużony czas oczekiwania jest bardzo bolesnym czasem dla bliskich zmarłej osoby. Taka strata jest bardzo trudnym oraz głębokim przeżyciem.

Pożegnanie zmarłego również będzie odbywało się w inny sposób. W sobotę w odpowiedzi na powiększającą się liczbę nowych zakażeń, w życie weszły nowe obostrzenia. W związku z nimi w kościele, a także kaplicy cmentarnej będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsający raport WHO. Koronawirus na fermach norek nie przestaje mutować, wykryto 5 nowych ognisk w Europie
  2. Takiego gola jeszcze nie widzieliście. Absurdalny samobój w hicie Ekstraklasy, Artur Boruc tylko patrzył
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenie
  7. Specjalny bonus od ZUS. Już wiemy, kto dostanie dodatkowe pieniądze

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polsat News, Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News