Polsat podał nazwiska nowych ministrów w rządzie Morawieckiego. Wielkie zmiany

Polsat podał nazwiska nowych ministrów w rządzie Morawieckiego. Wielkie zmiany Źródło: pikio.pl

Polsat poinformował o wielkich zmianach w polskim rządzie. Wiadomo już, kto będzie ministrami w kolejnych rządach Mateusza Morawieckiego. Niektórzy z polityków dostaną swoją szansę do poprowadzenia poszczególnych resortów, inni wrócą na stare stanowiska. Czy taka obsada rządu pozwoli PiS-owi na wygranie trzecich wyborów z rzędu?

Polsat w godzinach wieczornych przekazał wiadomości, na które czekał każdy obserwator polskiej sceny politycznej. Szef Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki, podał informacje dotyczące tego, jak będzie wyglądał skład kolejnego rządu, któremu będzie przewodniczył. Wiele resortów zmieni swoich szefów, a niektóre nominacje są prawdziwą niespodzianką.

Polsat informuje o zmianach w rządzie. Mateusz Morawiecki wybrał ministrów

Według ustaleń telewizji pierwsze widoczne zmiany możemy w samej ilości ministerstw. Jacek Sasin, który do tej pory piastował funkcję przewodniczącego Stałego Komitetu Rady Ministrów, dostanie własny resort, nazywany ministerstwem do spraw nadzoru właścicielskiego.

Jeśli chodzi o zmiany personalne, to ministerem finansów w tej kadencji rządów PiS zostanie Tadeusz Kościński, który obejmuje tę funkcję po odchodzącym Jerzym Kwiecińskim. Część jego obowiązków będzie jednak pełnić powołana do tego minister Jadwiga Emilewicz, która zasiada na stanowisku szefowej resortu do spraw rozwoju. Marlena Maląg, Prezes Państwowego Funduszu Osób, zostanie desygnowana do pełnienia funkcji ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Z kolei resort środowiska przypadnie w udziale Michałowi Wosiowi, który zastąpi na stanowisku Henryka Kowalczyka. Otworzone zostanie nowe Ministerstwo Klimatu, na którego czele stanie Michał Kurtyka. Będzie to zmiana za Ministerstwo Energii, które przestanie istnieć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy zaprzysiężenie nowych ministrów?

Według rzecznika rządu, Piotra Müllera, tak szybka praca Mateusza Morawieckiego pozwoli na przyśpieszenie zaprzysiężenia nowych i bardziej doświadczonych stażem ministrów, które może odbyć się już w następnym tygodniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziewczyna chciała zrobić zdjęcia dla chłopaka. Aparat uchwyci PRZERAŻAJĄCĄ postać za jej plecami
2. Prawo i Sprawiedliwość i wielu Polaków właśnie pogrążyło się w żałobie. Najgorsze doniesienia ze szpitala, nie żyje Stefan Strzałkowski

- Jeżeli pan prezydent takie terminy wyznaczy - a chcielibyśmy, żeby to odbyło się możliwie szybko - to zaprzysiężenie nowych ministrów mogłoby się odbyć w przyszłym tygodniu - mówi rzecznik rządu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za zakupy Niemczech możesz zapłacić WYSOKĄ karę. Rząd wprowadził surowy zakaz
  2. Przyszła na badanie USG. Lekarz prawie zemdlał, gdy zobaczył, co ma w brzuchu
  3. Co na to mama? Córka Kingi Rusin pokazała swoje zdjęcie z wanny, ale nie była w niej sama
  4. Zostawił szczeniaka z synem, po powrocie zaniepokojony zabrał go do weterynarza. Prawda okazała się najgorsza z możliwych
  5. Jej 9-letnia córka brała kąpiel, nagle usłyszała rozdzierający krzyk. Nie żyła, kilka sekund później umarł też jej mąż

źródło: Polsat News

Następny artykuł