Kolejny lek pilnie wycofany z aptek, może bardzo zaszkodzić. Polsat przekazał szczegóły

Kolejny lek pilnie wycofany z aptek, może bardzo zaszkodzić. Polsat przekazał szczegóły Źródło: fot.

Polsat przekazał informacje, które mogą przerazić wielu pacjentów. Popularne lekarstwo zostało wycofane z aptek w trybie pilnym. Główny Inspektorat Farmakologiczny przestrzega przed jego stosowaniem i prosi o natychmiastowe pozbycie się lekarstwa z domowych apteczek.

Polsat przekazał informacje z Głównego Inspektoratu Farmakologicznego. Popularny lek na dolegliwości jelitowe został wycofany z obrotu po odkryciu niebezpiecznych składników pojawiających się w trakcie procesu produkcyjnego lekarstwa. Służby proszą o jak najszybsze pozbycie się lekarstwa i zgłoszenie się do lekarza, jeśli czujemy, że jego zażywanie przyniosło nie najlepsze skutki.

Polsat informuje o wycofaniu leku. Popularny medykament znika z półek

Lekarstwem, przed którym przestrzegają pracownicy Głównego Inspektoratu Farmakologicznego, jest Lakcid Forte. Medykament służący do przywracania prawidłowego składu flory bakteryjnej jelit i pomagający ją utrzymać miał poważną wadę produkcyjną.

- Próbka przedmiotowego produktu leczniczego jest niezgodna ze specyfikacją podmiotu odpowiedzialnego w zakresie parametru określającego liczbę CFU pałeczek kwasu mlekowego - napisano w specjalnym komunikacie.

Wada jakościowa produktu jest bardzo poważna, a stosowanie medykamentu może przynosić odwrotny skutek do zamierzonego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Natychmiastowe usunięcie leku z aptek

Sytuacja jest na tyle poważna, że pracownicy Inspektoratu postanowili wycofać wszystkie partie produktu znajdujące się w obiegu i zrobili to w trybie natychmiastowym, ze względu na duże zagrożenie związane ze stosowaniem medykamentu.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany raper popiera przemoc domową. Wyciekły obrzydliwe nagrania
2. Kiedy skończył 13 lat, stał się najmłodszym tatą na Ziemi. Wiadomo, co stało się z nim po 10 latach, bardzo przykre

- W konsekwencji ze sprzedaży na terenie całego kraju wycofano proszek do sporządzania zawiesiny doustnej Lakcid Forte, minimum 10 mld CFU pałeczek Lactobacillus rhamnosus o numerze serii: 01518 i dacie ważności do grudnia 2019 oraz kapsułki twarde Lakcid Forte o numerze serii 010319 i dacie ważności do sierpnia 2020 - czytamy w komunikacie.

Pracownicy inspektoratu proszą także o wyrzucenie leku i konsultacji z lekarzem lekarza w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych skutków jego zażywania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wejdą do twojego domu i nałożą WYSOKĄ GRZYWNĘ. Skontrolowali już tysiące Polaków
  2. Najsmutniejsze wiadomości o Beacie Tyszkiewicz! Fani są zdruzgotani
  3. Widzisz, że ktoś polewa auto wrzątkiem z czajnika? Dzięki temu zaoszczędził mnóstwo pieniędzy
  4. Anna Lewandowska długo skrywała wiadomość o ciąży. Jej mąż zdradził najpilniej strzeżony sekret dot. drugiego dziecka
  5. Mąż porwał i torturował żonę i syna, zmuszał ich do najgorszych rzeczy. Szczegóły piekła, jakie im zgotował, będą śnić się policjantom po nocach

źródło: Polsat News

Następny artykuł