Pilny alarm RCB w Polsacie. Przygotujcie się dziś na najgorsze, znajdźcie bezpieczne schronienie

Pilny alarm RCB w Polsacie. Przygotujcie się dziś na najgorsze, znajdźcie bezpieczne schronienie Źródło: .

Polsat przekazał właśnie niepokojące informacje na temat dzisiejszej pogody. Jak się okazuje, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega wszystkich Polaków. Druga część dnia nie zapowiada się zbyt dobrze - najlepiej będzie pozostać w domach.

Polsat na swojej antenie przekazał informacje na temat województw, które w drugiej części dnia będą poważnie zagrożone przez gwałtowny front burzowy. RCB uprasza mieszkańców, by pozostali w domach i nie ryzykowali zdrowiem ani życiem.

Polsat stara się, by informacja o dzisiejszym załamaniu pogody dotarła do wszystkich

- Według prognoz IMGW, w drugiej części dnia na Śląsku, Podkarpaciu, w Małopolsce i na Ziemi Świętokrzyskiej możliwe burze i grad (opady do 40 mm, wiatr do 90 km/h). Uważajcie! - na taki post można było natrafić na oficjalnym Twitterze RCB. Sprawa jest poważna i okazuje się, że nie tylko te 4 rejony będą zagrożone.

Na terenie wyżej wymienionych województw mieszkańcy będą otrzymywać stosowne SMS-y z RCB. Jednak czasem komunikacja zawodzi, dlatego na antenie Polsatu poinformowano o rejonach, które w drugiej części dnia mogą mocno ucierpieć. Front burzowy, porywczy wiatr oraz grad nie oszczędzają Podkarpacia, Małopolski i Śląska od początku czerwca. Z każdym poważniejszym frontem na południowym wschodzie Polski odnotowywane są największe zniszczenia. W związku z tym koniecznie należy zostać w domach i w miarę możliwości zabezpieczyć posesję.

Nie tylko południowo-wschodnia Polska. Prawie w całej Polsce wystąpią dziś burze

Jak przekazuje IMGW, w środę prawie cała Polska znajdzie się pod deszczowymi i burzowymi chmurami. Prognoza pogody według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej jest zadowalająca jedynie dla województw wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego. Tam cały dzień będzie piękna pogoda bez grama deszczu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z kolei oprócz województw w południowo-wschodniej Polsce, ostrzeżenie IMGW 2. stopnia otrzymały dolnośląskie, opolskie, mazowieckie oraz lubelskie. Na tych terenach wystąpią opady deszczu nawet do 60 litrów na metr kwadratowy, a porywy wiatru osiągną 100 km/h. Lokalnie wystąpią opady gradu, dlatego IMGW ostrzega, by zabezpieczyć balkony i podwórza.

Dzisiaj grzeje: 1. Dobrze ją pamiętacie. Nieoficjalnie już wiadomo, kto zastąpi Kuchcińskiego
2. Pracował w ZUS. Teraz zdradził sposób na podwyższenie Twojej emerytury

Ostrzeżenie 1. stopnia dotyczy pozostałych województw: łódzkiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Tutaj opady będą nawet o połowę mniejsze, a grad wystąpi z bardzo małym prawdopodobieństwem. Wszystkie dzisiejsze ostrzeżenia są ważne do godziny 22:00.

Fot. twitter.com/RCB_RP

Najlepsze newsy dnia:

  1. Donald Tusk wolałby, żeby TO zdjęcie nigdy nie ujrzało światła dziennego. Pospadacie z krzeseł
  2. Kot zakradł się do łóżeczka chorego dziecka, gdy nikt nie patrzył. To, co robił wzruszy was do łez
  3. Córka Kaczyńskiej poszła w jej ślady i posunęła się dużo dalej od matki. To co wyczynia w siodle aż odbiera mowę
  4. Śmiertelny wypadek, zderzyli się z ciężarówką. Tata i syn zginęli na miejscu, mama walczy o życie
  5. Andrzej Duda publicznie poniżony. Jego zaproszenie zostało odrzucone, "to osobista zniewaga"

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News