Polsat informuje o niebezpieczeństwie.
.
Klaudia Bochenek - 7 Sierpnia 2019

Pilny alarm RCB w Polsacie. Przygotujcie się dziś na najgorsze, znajdźcie bezpieczne schronienie

Polsat przekazał właśnie niepokojące informacje na temat dzisiejszej pogody. Jak się okazuje, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega wszystkich Polaków. Druga część dnia nie zapowiada się zbyt dobrze - najlepiej będzie pozostać w domach.

Polsat na swojej antenie przekazał informacje na temat województw, które w drugiej części dnia będą poważnie zagrożone przez gwałtowny front burzowy. RCB uprasza mieszkańców, by pozostali w domach i nie ryzykowali zdrowiem ani życiem.

Polsat stara się, by informacja o dzisiejszym załamaniu pogody dotarła do wszystkich

- Według prognoz IMGW, w drugiej części dnia na Śląsku, Podkarpaciu, w Małopolsce i na Ziemi Świętokrzyskiej możliwe burze i grad (opady do 40 mm, wiatr do 90 km/h). Uważajcie! - na taki post można było natrafić na oficjalnym Twitterze RCB. Sprawa jest poważna i okazuje się, że nie tylko te 4 rejony będą zagrożone.

Sześcioraczki zostały w końcu wszystkim pokazaneMama sześcioraczków pokazała zdjęcie dwóch córeczek. Nie oderwiecie od nich wzrokuCzytaj dalej

Na terenie wyżej wymienionych województw mieszkańcy będą otrzymywać stosowne SMS-y z RCB. Jednak czasem komunikacja zawodzi, dlatego na antenie Polsatu poinformowano o rejonach, które w drugiej części dnia mogą mocno ucierpieć. Front burzowy, porywczy wiatr oraz grad nie oszczędzają Podkarpacia, Małopolski i Śląska od początku czerwca. Z każdym poważniejszym frontem na południowym wschodzie Polski odnotowywane są największe zniszczenia. W związku z tym koniecznie należy zostać w domach i w miarę możliwości zabezpieczyć posesję.

Nie tylko południowo-wschodnia Polska. Prawie w całej Polsce wystąpią dziś burze

Jak przekazuje IMGW, w środę prawie cała Polska znajdzie się pod deszczowymi i burzowymi chmurami. Prognoza pogody według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej jest zadowalająca jedynie dla województw wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego. Tam cały dzień będzie piękna pogoda bez grama deszczu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tadeusz Rydzyk słowaTym razem Tadeusz Rydzyk przeszedł samego siebie. Ujawniono odbierające mowę słowa, które go pogrążąCzytaj dalej

Z kolei oprócz województw w południowo-wschodniej Polsce, ostrzeżenie IMGW 2. stopnia otrzymały dolnośląskie, opolskie, mazowieckie oraz lubelskie. Na tych terenach wystąpią opady deszczu nawet do 60 litrów na metr kwadratowy, a porywy wiatru osiągną 100 km/h. Lokalnie wystąpią opady gradu, dlatego IMGW ostrzega, by zabezpieczyć balkony i podwórza.

Dzisiaj grzeje:

1. Dobrze ją pamiętacie. Nieoficjalnie już wiadomo, kto zastąpi Kuchcińskiego
2. Pracował w ZUS. Teraz zdradził sposób na podwyższenie Twojej emerytury

Ostrzeżenie 1. stopnia dotyczy pozostałych województw: łódzkiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Tutaj opady będą nawet o połowę mniejsze, a grad wystąpi z bardzo małym prawdopodobieństwem. Wszystkie dzisiejsze ostrzeżenia są ważne do godziny 22:00.

Obrazy Pikio

Fot. twitter.com/RCB_RP

Najlepsze newsy dnia:

  1. Donald Tusk wolałby, żeby TO zdjęcie nigdy nie ujrzało światła dziennego. Pospadacie z krzeseł
  2. Kot zakradł się do łóżeczka chorego dziecka, gdy nikt nie patrzył. To, co robił wzruszy was do łez
  3. Córka Kaczyńskiej poszła w jej ślady i posunęła się dużo dalej od matki. To co wyczynia w siodle aż odbiera mowę
  4. Śmiertelny wypadek, zderzyli się z ciężarówką. Tata i syn zginęli na miejscu, mama walczy o życie
  5. Andrzej Duda publicznie poniżony. Jego zaproszenie zostało odrzucone, "to osobista zniewaga"

DietaDieta ziemniaczana to absolutny hit! Dzięki niej w kilka dni pozbędziesz się zbędnych kilogramów, zasada nr 6 ucieszy każdegoCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News