Dziś z samego rana Polsat przekazał smutną informację. Nie żyje legendarny muzyk, którego kochały miliony

Dziś z samego rana Polsat przekazał smutną informację. Nie żyje legendarny muzyk, którego kochały miliony Źródło: Pikio.pl

Polsat przekazał widzom informacje na temat śmierci jednego z legendarnych muzyków, który cieszył się wielką sławą na całym świecie. Jego twórczość kochały miliony. Dziś rano usłyszeliśmy najsmutniejsze wieści.

Polsat poinformował Polaków o odejściu jednego z najbardziej znanych muzyków w historii, który ukształtował wiele pokoleń. Kolejne osoby przyznają, że miały okazję wychowywać się na jego utworach, a wiadomość o jego śmierci bardzo ich zasmuciła. Do dziś kochały go miliony, mimo że od dłuższego czasu nie zajmował się już występami na żywo.

Z informacji przekazanych przez Polsat dowiedzieliśmy się, że nie żyje Joao Gilberto, jeden z najsłynniejszych Brazylijczyków w historii i artysta należący zdecydowanie do panteonu sław tego kraju w dziedzinie muzyki rozrywkowej. Na całym świecie zdobył uznanie jako ojciec nowego gatunku "bossa nova". Piosenki artysty pochodzącego z Ameryki Południowej niezmiennie cieszyły się wielką popularnością, niezależnie od sytuacji panującej w kraju. 

Polsat przekazuje wiadomości o śmierci muzyka

Joao Gilberto zmarł wczoraj w wieku 88 lat w swoim domu w Rio de Janeiro. Smutne informacje zostały przekazane przez syna gwiazdora, Joao Marcelo, który postanowił opowiedzieć o jednej z najsmutniejszych wieści w swoim życiu za sprawą mediów społecznościowych. Problemy zdrowotne muzyka nie były żadną tajemnicą w jego ojczyźnie. 

Od dłuższego czasu było wiadomo, że Joao Gilberto cierpi na tajemniczą chorobę, lecz informacje na jej temat nie zostały nigdy podane do wiadomości publiczne. Jak informuje syn muzyka, "do samego końca starał się on utrzymać godność, dopóki tylko było to możliwe".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polsat informuje o odejściu brazylijskiego gwiazdora

Gilberto tworzył utworzy z pogranicza samby i jazzu. Nowy, utworzony przez niego gatunek został nazwany "bossa nova". Brazylijczyk był na tyle znany, że jego utwory grano również poza granicami kraju. Piosenkami Gilberto zachwycać się miał nawet sam Frank Sinatra, któremu zdarzyło się kilka razy zagrać utwory Brazylijczyka podczas różnych koncertów na całym świecie, a przede wszystkim w Brazylii. W ostatnich latach muzyk z Rio przestał jednak koncertować z uwagi na pogarszający się stan zdrowia

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wypłynęło intymne zdjęcie Agaty Dudy i Prezydenta! Namiętnie się na nim całują, ludzie są w szoku
  2. Ewa Wachowicz w BIKINI! Była Miss Polonia ma dziś 48 lat i pokazała, jak wygląda prawdziwe kobiece ciało, a nie manekina z reklamy
  3. Tyle bez ściemy zarabiają pracownicy Biedronki i Lidla. Pospadacie z krzeseł
  4. Gwiazdor „Tańca z Gwiazdami” zostawił żonę z dzieckiem. Porażające doniesienia, jak on tak mógł?!
  5. Tragiczne wakacje bohaterki "Barw szczęścia". Zarażenie śmiertelną chorobą i problem z powrotem do Polski
  6. Mąż przypadkiem nagrał żonę. Czegoś tak dziwnego nie widział świat, chodzi o opiekę nad dzieckiem

źródło: Polsat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News