Polsat ostrzega przed jedzeniem sera
Pikio.pl
Irmina Jach - 6 Listopada 2020

Polsat pilnie ostrzega. Popularny ser skażony bakterią, pod żadnym pozorem nie wolno go jeść

Polsat News opublikował pilne ostrzeżenie, którego pod żadnym pozorem nie można zlekceważyć. Popularny ser, który regularnie kupowany jest przez tysiące Polaków, został skażony niebezpieczną bakterią. Zjedzenie go może mieć katastrofalne skutki dla zdrowia i życia. Trwa proces wycofywania go ze sklepowych półek. Jeśli masz go w swojej lodówce, niezwłocznie go wyrzuć.

Polsat News przytoczył pilne ostrzeżenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Popularny produkt znanej marki jest niezdatny do spożycia. Trzeba mieć się na baczności.

Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuZ ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuCzytaj dalej

Polsat ostrzega przed spożywaniem popularnego produktu

Główny Inspektorat Sanitarny wydał publiczne ostrzeżenie dotyczące spożywania dojrzewających serów kozich z białą pleśnią marki Bettine. Holenderski producent serów marki Bettine - Bettinehoeve BV zdecydował o konieczności wycofania ze sprzedaży konkretnych partii produktu, gdyż mogły zostać skażone bakterią Listeria monocytogenes.

Niebezpieczne dla zdrowia są partie oznaczone datami minimalnej trwałości od 28 października 2020 roku do 30 grudnia 2020 roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

GIS przypomniał, że 23 i 30 października bieżącego roku wydał ostrzeżenie dotyczące produktu "Deska Serów Lidla, Ser niderlandzki kozi" (wszystkie terminy przydatności do spożycia). Także w nim nie można wykluczyć zawartości niebezpiecznej bakterii.

- Oprócz produktów objętych ostrzeżeniami z 23 i 30 października bieżącego roku, do Polski dostarczone zostały także sery marki Bettine w opakowaniach 1 kg oraz 200 gramów - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

Zapewniono jednocześnie, że organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez dystrybutorów tych produktów na terenie naszego kraju. Skażonych serów nie można spożywać, gdyż grozi to chorobą zwaną listeriozą.

Objawy, które wywołuje, zbliżone są do tych, które można zaobserwować w przypadku grypy. Poza gorączką i osłabieniem często występują również biegunka i wymioty. Choroba jest szczególnie niebezpieczna dla noworodków, osób z obniżoną odpornością i kobiet w ciąży.

Zakażenie może prowadzić do groźnych schorzeń: zapalenia opon mózgowych, mózgu i sepsy. W przypadku ciężarnych może dojść także do obumarcia młodu lub poronienia.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Przed chwilą opublikowano ważne rozporządzenie. Nowe obostrzenia wejdą w życie za kilka godzin

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

Polacy, którzy posiadają sery w swoich lodówkach, powinni niezwłocznie zwrócić je bezpośrednio do sklepu, w którym zostały kupione lub wyrzucić do kosza.

W razie wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem należy skontaktować się z lekarzem. Zatrucie może okazać się niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Próbowali nauczyć dziecko mówić. Nagle do akcji wkracza pies, niewiarygodna reakcja pupila rozweseli każdego
  2. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Wojciech Włodarczyk, jego syn zginął tragiczną śmiercią
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  5. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  6. PS5 się wyprzedało. Sony potwierdza brak sprzedaży w dniu premiery
  7. Pamiętacie siostrę Genowefę Basen? Wiemy co słychać u gwiazdy serialu "Daleko od noszy"

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News