Nie tylko kichanie i kaszel. Eksperci ostrzegają, w ten sposób najprawdopodobniej też można się zarazić

Nie tylko kichanie i kaszel. Eksperci ostrzegają, w ten sposób najprawdopodobniej też można się zarazić Źródło: pixabay.com DonnaLynn52

Polsat przekazuje ważne ostrzeżenie ekspertów. Najprawdopodobniej wirusem można zarazić się nie tylko kaszląc lub kichając.

Polsat przekazuje zaskakujące informacje. Dotychczas znane sposoby zarażania się wirusem pozostają bez zmian, jednak jakiś czas temu eksperci zaczęli podejrzewać, że prowadzić do tego może coś jeszcze. Najnowsze doniesienia mogą wywołać spore zamieszanie w opinii publicznej, zupełnie nikt nie spodziewał się, by coś takiego również mogło stwarzać ryzyko zakażenia. 

Eksperci ostrzegają przed nowym zagrożeniem. Polsat przekazuje ważne informacje

Epidemia koronawirusa trwa, a prowadzone w międzyczasie badania naukowców dotyczą nie tylko szczepionki, ale również nieznanych dotąd objawów choroby oraz sposobów, w jakie przenosi się wirus. Od samego początku informowano, że przenosi się drogą kropelkową, zatem informowano, by unikać bliskich kontaktów z osobami, które kichają bądź kaszlą. Tymczasem pojawiła się niepotwierdzona jednak teoria, jakoby zarazić się wirusem można było również przez mowę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Osoby mające infekcję wirusową, również te bez jej objawów, mogą podczas zwykłej mowy emitować wystarczająco dużo cząstek wirusa w kropelkach śliny, aby zarazić innych - wyjaśniają naukowcy z University of California w Davis, których zdaniem może to dotyczyć także koronawirusa. 

Nie ma żadnych wątpliwości, że wirusy powodujące infekcje oddechowe rozprzestrzeniają się drogą kropelkową, czyli drobnymi kropelkami emitowanymi w czasie kaszlu, kichania, ale również mowy. Kropelki emitowane podczas mowy mają średnicę ok 1 mikrometra, co oznacza, że są tak małe, że niemożliwe jest zobaczenie ich gołym okiem, ale jednocześnie na tyle duże, by mogły się w nich pomieścić cząstki wirusa, a w tym także wirusa grypy czy koronawirusa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda w sesji na żywo dostał pytanie o likwidację 500 plus. Słowa, które padły, rozwścieczą wielu Polaków

2. Kiedy wrócimy do pracy? Biolog podał dwie możliwe daty

Naukowcy podkreślają, że wciąż nie potwierdzono, jak istotne znaczenie ma emisja kropelek podczas mowy, zatem nie jest pewne, jakoby wirus SARS-CoV-2 rozprzestrzeniał się w taki właśnie sposób. Badania w tej dziedzinie będą trwały nieprzerwanie, jednak do tego czasu eksperci zwracają uwagę, by unikać bliskich kontaktów z innymi. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 będzie niedługo gotowa? Optymistyczne słowa szefa amerykańskiego koncernu farmaceutycznego
  2. Nie żyje reprezentant Polski. Zagrał dla kadry 24 razy, ogromna strata
  3. Nagranie z awantury w Biedronce podbija sieć. Rzuciła się na kasjerkę z rękami, dantejskie sceny
  4. Od kwietnia pracownicy mogą stracić nawet połowę pensji. Chodzi o duże pieniądze, wszystko zgodnie z prawem
  5. Zdrada w "Sanatorium miłości" wyszła na jaw. Władek ośmieszył ją przed całą Polską
  6. Policja może dokonać kontroli twoich zakupów i ukarać? Możesz się mocno zdziwić, lepiej je dobrze zaplanuj

Źródło: polsat news

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News