Polsat przekazał tragiczne wieści, potężne wybuchy sparaliżowały miasto. Dziesiątki rannych, nagrania zwalają z nóg

Polsat przekazał tragiczne wieści, potężne wybuchy sparaliżowały miasto. Dziesiątki rannych, nagrania zwalają z nóg Źródło: ANWAR AMRO AFP East News

Polsat przekazał ważne informacje na temat kilku eksplozji do jakich doszło w stolicy Libanu. Uwiecznione na nagraniach oraz zdjęciach kłęby dymu piętrzą się nad miastem, a szkody są ogromne. Na ulicach wszędzie leży potłuczone szkło i nawet lotnisko znajdujące się 10 km od miejsca wybuchu poważnie ucierpiało.

Polsat powołuje się na wiadomości przekazane przez AFP i przekazuje, że w Bejrucie doszło do wybuchów. Nad miastem unoszą się ogromne kłęby dymu, a relacje z bieżących wydarzeń pojawiają się na Twitterze. Mieszkańcy stolicy Libanu są wstrząśnięci tym, co się stało. 

Polsat: silne eksplozje w Bejrucie, są zabici i ranni

Wybuch miał miejsce w lokalnym porcie, do którego najprawdopodobniej doszło w wyniku zapłonu składowanych tam materiałów łatwopalnych. Jak poinformował libański minister zdrowia, dotąd stwierdzono zgon 50 osób, a ponad 2700 zostało rannych. Telewizja Al-Dżazira na bieżąco relacjonuje sytuację. W relacjach z miejsca zdarzenia przerażenie budzą olbrzymie kłęby dymu unoszące się nad miastem. Jednak to, co zostało wstawione na Twittera przez mieszkańców stolicy, prezentuje się niczym migawki z post-apokaliptycznego filmu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszędzie leży szkło

Budynki znajdujące się w zasięgu fali uderzeniowej wybuchu, praktycznie całkowicie pozbawione zostały szyb. Szkło oraz ramy okien leżą na ulicach miast. Również wiele sufitów się zawaliło i jak informuje Polsat, spod gruzów wciąż wydobywani są ranni. Służby mają pełne ręce roboty i konieczne jest pilne udzielenie pomocy wszystkim przygniecionym przez walące się budynki. Szczególnie szokuje widok lotniska znajdującego się około 10 km od miejsca wybuchu. Ono również mocno ucierpiało. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wypadek autokaru w popularnym kurorcie. Nie żyje co najmniej 12 osób, kilkudziesięciu rannych

2. Ministerstwo Zdrowia planuje nowe prawo. Dotyczyć będzie wszystkich Polaków

Skala zniszczeń jest ogromna

Gęsty dym spowija teraz Bejrut. Polsat przekazał, że sufit na tamtejszym lotnisku zawalił się po tym, jak doszło do serii wybuchów. Choć, według oficjalnych wiadomości port lotniczy znajduje się w sporej odległości od miejsca zdarzenia, to także on ucierpiał w wyniku eksplozji. Na zamieszczonym w sieci zdjęciu widać, że część sufitu po prostu zawaliła się do środka. Na szczęście nikt wtedy nie znajdował się w tamtej okolicy i dzięki temu nie wzrósł się bilans osób poszkodowanych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy do końca mieli nadzieję. Niestety, nie żyje
  2. Skandal. Napadł prezenterkę w pociągu, chciał ją zgwałcić na oczach 6-letniego syna
  3. Polskę obiegła tragiczna informacja. Nie żyje ważny polski duchowny
  4. Niebywałe, co robi ksiądz z katechetką. Nagranie obiegło całą Polskę
  5. Jacek Kurski w centrum ogromnej afery. Zadziwiające doniesienia mediów, jak się wytłumaczą?

Źródło: Polsat News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News