Polsat poinformował o koszmarnych wydarzeniach za granicą. 9 osób zamordowanych, 26 rannych

Polsat poinformował o koszmarnych wydarzeniach za granicą. 9 osób zamordowanych, 26 rannych Źródło: Pikio.pl

Polsat poinformował o tragicznych wydarzeniach za granicą. To już drugie takie zdarzenie w ciągu 24 godzin, w związku z czym mieszkańcy są w ogromnej panice. Aż 9 osób poniosło śmierć, a 26 zostało poważnie rannych. Szpitale starają się radzić sobie z liczbą poszkodowanych.

Polsat podzielił się smutnymi informacjami z zagranicy. Miała miejsce strzelanina - to już druga w ciągu 24 godzin. Mieszkańcy są spanikowani i boją się wyjść na ulicę w obawie przed śmiercią. Niektórzy z nich stracili swoich bliskich w najmniej spodziewanym momencie. Dla wielu to prawdziwy szok. 

Polsat: Nie ujawniono tożsamości ani motywów sprawcy ataku

W niedzielę, w nocy o 1:22 czasu lokalnego w Dayton w stanie Ohio w USA miała miejsce kolejna strzelanina. Tym razem zginęło 9 osób, a 26 zostało poważnie rannych. Tragedia rozegrała się w dzielnicy Dayton niedaleko śródmieścia - jest tam wiele restauracji, klubów nocnych, sklepów, teatrów i galerii.

Deb Decker, urzędnik ds. Informacji publicznej podał CNN, że strzelec używał karabinu szturmowego. Zaczął strzelać, gdy był już blisko obleganego baru Ned Peppers. Miał nadzieję na prawdziwą masakrę, jednak mundurowi, którzy byli w pobliżu uniemożliwili mu to. Oprócz tego interweniowali klienci baru: "złapał jego broń, ale on podniósł pistolet i był gotów kontynuować strzelanie" - opowiadał jeden z roztrzęsionych świadków.

Sprawca miał na sobie kamizelkę kuloodporną i zdaniem policji był przygotowany na odzew mundurowych. Na szczęście żaden z policjantów nie został ranny, a strzelca zneutralizowano po niecałej minucie. Na tę chwilę nie ujawniono ani tożsamości, ani motywów sprawcy ataku. Osoba, która wywołała poprzednią strzelaninę, swój czyn motywowała sprzeciwem wobec ludności latynoskiej mieszkającej w stanie Texas.

W sprawie wypowiedział się burmistrz Dayton. Nie może uwierzyć w to, co się stało

- Naprawdę chcę... pomyśleć o tej minucie. Strzelec był w stanie zabić dziewięć osób i zranić 26 w mniej niż minutę. Jeśli nie mielibyśmy policji w okręgu Oregon, tysiące ludzi w naszym okręgu, które cieszyłyby się celebrowaniem sobotniego wieczoru... Co moglibyśmy mieć w tym mieście? - powiedział burmistrz, Nan Whaley.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Osoby, które przybyły w okolice baru niedługo po strzelaninie nie mogły uwierzyć w to, co widzą. Wszędzie leżały ciała, ludzie płakali, krzyczeli, a ranni błagali o pomoc. Ratownicy medyczni nie nadążali z pomocą dla wszystkich potrzebujących, a każdy cierpiał podobnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Najgorszy z możliwych powód do ślubu. Uderzyła w nich fala krytyki, ale zbili fortunę
2. Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotych

Pracownica jednego z trzech szpitali, do których zostali przewiezieni ranni przyznała, że najwięcej osób miało obrażenia kończyn dolnych. Były wręcz zmasakrowane przez spore naboje, którymi posługiwał się strzelec. Spotkała się również z wieloma ranami ciętymi, ponieważ ludzie próbowali uciekać przez okna. Wiadomo, że jedna osoba była w stanie krytycznym, ale przeżyła atak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wnuczka znanego aktora TVP zmaga się z nieuleczalną chorobą. ”Człowiek o tej chorobie nic nie wie, dopóki się z nią nie zetknie”
  2. Nie żyje legendarny aktor "Złotopolskich". Tysiące Polaków pogrążyło się w żałobie
  3. Kasia Cichopek biega po plaży w zjawiskowej sukience. Jej kosmiczna cena rozjuszyła fanki
  4. Koszmarna choroba zmieniła Ewę Drzyzgę. Gdy zobaczycie jak dzisiaj wygląda, oniemiejecie
  5. Kuriozalna wpadka Magdy Gessler. W pośpiechu edytowała wpis, ale internauci zdążyli porobić zdjęcia

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News