Polsat: wojsko i policja wychodzi na ulice. Rozpoczyna się specjalna akcja w związku z koronawirusem

Polsat: wojsko i policja wychodzi na ulice. Rozpoczyna się specjalna akcja w związku z koronawirusem Źródło: pikio.pl

Polsat przekazało właśnie, że rozpoczęła się specjalna akcja w związku z koronawirusem. Na ulicach Polski pojawiła się policja i wojsko. Podczas całego weekendu funkcjonariusze będą pilnować, czy Polacy spełniają nowe obostrzenia, które weszły w życie w tym tygodniu.

Polsat przekazał, że rozpoczęła się właśnie akcja związana z epidemią COVID-19 w Polsce. Na ulicach polskich miast pojawiły się już patrole policji, która wspierana jest przez wojsko. Funkcjonariusze sprawdzają, czy Polacy przestrzegają obostrzeń, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa w kraju. 

Polsat: wojsko i policja wychodzi na ulice

W związku z pojawieniem się nowych obostrzeń, które weszły w życie w tym tygodniu, Polacy mają ograniczoną możliwość wychodzenia z domu. Polski rząd przekazał, że w obliczu walki z epidemią, opuszczać mieszkania mogą osoby, które wybierają się do pracy, na najpotrzebniejsze zakupy w sklepie czy w aptece. 

Nowe obostrzenia zabraniają już przebywania w parkach czy w lasach, gdzie ostatnio można było zobaczyć wiele osób. W związku z ograniczeniem możliwości wychodzenia z domu Polacy zachęcani są do przestrzegania nowych obostrzeń. Ich łamanie będzie strzeżone przez policję i wojsko. W przypadku łamania rozporządzeń można zostać ukaranym. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Łącznie od 24 marca już ponad 300 osób zostało ukaranych w związku z art 54 kw. W ponad 170 przypadkach mówimy o mandatach karnych. A ostatnia doba to ponad 70 kolejnych informacji przekazanych do Powiatowego Inspektora Sanitarnego gdzie mogą być zastosowane jeszcze surowsze kary administracyjne. Dzisiaj nasze działania wspiera ponad kilkuset żołnierzy i funkcjonariuszy straży miejskiej. Patrole możemy spotkać na wszystkich dzielnicach Warszawy. Przyświeca nam zasada #zerotolerancji i #zostańwdomu - można przeczytać w komunikacie Komendy Stołecznej Policji.

Patrole w Warszawie pojawią się na bulwarach wiślanych, w parkach i na terenach zielonych. Wykorzystany zostanie także miejski monitoring i drony. Policja i wojsko będą patrolować także ruch drogowy. 

Polsat przekazuje informacje na temat karania w przypadku łamania obostrzeń 

- Policjanci będą dbali o wasze bezpieczeństwo i zdrowie, a wy zarówno dla siebie, jak i dla nas, a tak naprawdę dla wszystkich obywateli, zostańcie w domu i nie wychodźcie, jeżeli nie jest to konieczne. Nie dawajcie nam powodów do karania - zaznaczył z kolei rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.

Policjanci zachęcają, by Polacy zostali w domach. Funkcjonariusze apelują o rozsądek, który zapobiegnie nakładaniu kar, ale przede wszystkim obniży ryzyko zarażenia się koronawirusem

Dzisiaj grzeje: 1. Już nie ma złudzeń. Łukasz Szumowski i szef KPRM zabrali głos w sprawie Wielkanocy

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

- Nie chcemy mieć powodów do karania, ale nieodpowiedzialne osoby, które będą ignorować przepisy, muszą liczyć się z konsekwencjami. Zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi Inspektor Sanitarny może wymierzyć grzywnę w wysokości od 5 do 30 tys. złotych - przekazał rzecznik policji. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zwierzakom podano szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo już, jak wpłynęła na ich ciała
  2. Starsza pani wyprowadziła psa przez balkon, ponieważ bała się koronawirusa. Mieszkała na piętrze, zaskakujące nagranie
  3. Goście ślubni otworzyli zaproszenia i stanęli jak wryci. Nigdy nie widzieli większej żenady, zdjęcie tylko dla odważnych
  4. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Wielu Polaków do końca trzymało za nią kciuki, 2-letnia Anielka zmarła po heroicznej walce
  5. Kot z ludzką twarzą? Ludzie nie mogli uwierzyć, gdy go zobaczyli
  6. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce

źródło: Polsat news

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News