Polsat relacjonuje pilną akcję strażaków. Niebezpieczna substancja w jednej z największych rzek w kraju

Polsat relacjonuje pilną akcję strażaków. Niebezpieczna substancja w jednej z największych rzek w kraju Źródło: pikio.pl

Polsat relacjonuje akcję strażaków, którzy za wszelką cenę walczą z tym, aby niebezpieczna substancja na jednej z największych rzek nie doprowadziła do skażenia. Zagrożone jest nie tylko środowisko, ale też zdrowie okolicznych mieszkańców.

Polsat poinformował na swojej antenie o zorganizowanej akcji strażaków na jednej z największych polskich rzek. Obecni na miejscu ochotnicy próbują nie dopuścić do skażenia i przemieszczenia się substancji na północ kraju - aż do morza.

Polsat: ropopochodna substancja na Odrze. Plama liczy kilkanaście kilometrów

Dziś popołudniu dolnośląska straż pożarna otrzymała wezwanie o podejrzanej substancji na Odrze, w okolicach miasta Lubiąż. Strażacy natychmiast udali się na miejsce z potrzebnym sprzętem, by zapobiec przemieszczaniu się substancji w górę rzeki. Na miejscu zobaczyli ogromną plamę, która rozciągała się na około 12 kilometrów. Natychmiast wezwano posiłki.

- Na miejscu pracuje 19 zastępów straży pożarnej. Czoło tej substancji ropopochodnej znajduje się mniej więcej na wysokości miejscowości Ścinawa. Dwie grupy specjalistyczne ratownictwa chemiczno-ekologicznego rozstawiają zapory w miejscowości Chobienia. Tam będziemy tę substancje ropopochodną zatrzymywać, tam będziemy ją gromadzić w jednym miejscu, po to, żeby ją później wypompować z koryta rzeki - zrelacjonował czynności strażaków starszy brygadzista Daniel Mucha, rzecznik prasowy dolnośląskiej straży pożarnej.

Akcja potrwa jeszcze kilka godzin. Trwa ustalanie przyczyny incydentu

Jak wiadomo, akcja potrwa na pewno jeszcze kilka godzin, do wieczora, póki będzie jasno. Służby nie określiły jeszcze przyczyny ani tego skąd substancja ropopochodna znalazła się w rzece. Nie znaleziono podejrzanych zbiorników, być może ktoś postanowił zrzucić paliwo do Odry.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nurt rzeki jest wolniejszy, w związku z czym mamy więcej czasu, żeby się w odpowiedni sposób przygotować do tego, żeby ta substancja przypłynęła tam, gdzie my chcemy. Nurt sprawia, że ta substancja nie rozprzestrzenia się w tak szybkim czasie, w związku z czym możemy sobie pozwolić, że tę substancję złapiemy w jednym miejscu i zniwelujemy to zagrożenie - opisuje dalsze plany Daniel Mucha.

  1. Legendarna polska piosenkarka straciła ukochanego w PRZERAŻAJĄCYM wypadku. Do dziś nie pogodziła się ze stratą
  2. Roksana Węgiel to właśnie JEJ zawdzięcza swój wielki sukces. Wszyscy ją znacie! Będziecie w szoku
  3. Dzięki internautom odnalazła zaginionego psa. Ich spotkanie po 2 latach rozłąki wyciska łzy z oczu
  4. Maja Sablewska pozuje w staniku na polu. Według fanów to już jest żenada
  5. Andrzej planował ślub marzeń. Wesele szybko zamieniło się w koszmar
  6. Złodzieje okradli żonę gwiazdora. "Niewybaczalny grzech", nie wiedzą z kim zadarli

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu