Polsat poinformował o dwóch tragediach w Polsce. Zabawa zamieniła się w piekło, nie żyją sportowcy

Polsat poinformował o dwóch tragediach w Polsce. Zabawa zamieniła się w piekło, nie żyją sportowcy Źródło: pikio.pl

Polsat informuje o dwóch tragicznych zdarzeniach, do jakich doszło podczas imprez sportowych. Nie żyje dwóch sportowców - beztroska zabawa zmieniła się w prawdziwe piekło.

Polsat informuje o dwóch tragediach, do jakich doszło podczas zawodów kolarskich. W wyniku upałów, które panowały podczas imprez, zginęło dwóch uczestników. Świetna zabawa na wydarzeniach sportowych zamieniła się w mgnieniu oka w niewyobrażalny dramat. 

Polsat informuje o tragediach. Śmierć uczestnika wyścigu

Do pierwszego dramatu doszło podczas imprezy w Jakubowie na Dolnym Śląsku. O śmierci sportowca poinformowało "Radio Zachód". Przyczyną był ogromny upał, jaki panował w czasie wyścigu. Termometry wskazywały bowiem nawet 40 stopni. Nic dziwnego, że wielu uczestników zasłabło podczas trasy, a jednego sportowca niestety nie udało się uratować. 

- Temperatura na otwartej przestrzeni sięgała ponad 40 stopni. Po pierwszych kilometrach w pyle i kurzu brakowało powietrza, ludzie sygnalizowali tam oznaki słabości. Widziałem na trasie osoby, które nie miały sił i słaniały się na nogach - powiedział jeden z kolarzy w rozmowie z Radiem Zachód.

Organizator wyścigu, firma Kaczmarek Electric MTB, napisała na Facebooku oświadczenie, w którym informuje o śmierci jednego z uczestników, który po zasłabnięciu został przewieziony do szpitala.

- Nie możemy otrząsnąć się po tym zdarzeniu. To wielka strata dla całego środowiska kolarskiego i dla ludzi związanych z naszym cyklem zawodów - czytamy w komunikacie.

Według organizatorów, podczas trwania zawodów, temperatura w cieniu osiągała ok. 37 stopni Celsjusza. Na upał skarżyło się wielu uczestników wyścigu. Teraz okoliczności śmierci bada Prokuratura Rejonowa w Głogowie. Wcześniej legnicka prokuratura poinformowała, że sekcja zwłok nie przyniosła odpowiedzi na pytanie o przyczyny zgonu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Druga tragedia. Kolarz zginął w Brodnicy

Do kolejnej tragicznej śmierci sportowca doszło w niedzielę w Brodnicy podczas zawodów Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Na trasie zasłabł jeden z uczestników. Był to 61-letni mężczyzna. Kolarz stracił przytomność, spadł z roweru i doznał poważnych obrażeń. Natychmiast udzielono mu pomocy oraz odwieziono do szpitala. Niestety, tam mężczyzna zmarł. Sprawą zajmuje się prokuratura.

- Sekcja zwłok wykazała wstępnie stłuczenie serca, tzw. tamponadę worka osierdziowego, uszkodzenie kręgosłupa i złamanie żeber - poinformował Leszek Rupiski z Prokuratury Rejonowej w Brodnicy, w rozmowie z "Gazetą Pomorską". 

Zmarły sportowiec był doświadczonym kolarzem. Brał udział w wielu podobnych wydarzeniach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Makabryczne odkrycie na dnie jeziora. Znaleziono ciało 24-letniej gwiazdy sportu
  2. NIE ŻYJE znana aktorka, miała 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
  3. Po to się tyle czasu odchudzała. Karolina Szostak pokazała się w bikini na jachcie, coś obłędnego
  4. Okropne informacje dla fanów Barw Szczęścia. Iwona Pyrka śmiertelnie chora
  5. Zmarł 2-latek przygnieciony do ściany i zmiażdżony. Tragiczne informacje Polsatu
  6. Mąż przypadkiem nagrał żonę. Czegoś tak dziwnego nie widział świat, chodzi o opiekę nad dzieckiem

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News