Widzowie Polsatu dowiedzieli się jako pierwsi. Wszystko już jutro, jest potwierdzenie ze strony rządu

Widzowie Polsatu dowiedzieli się jako pierwsi. Wszystko już jutro, jest potwierdzenie ze strony rządu Źródło: Pikio.pl

Polsat przekazał najnowsze stanowisko rządu. Gościem stacji w środowy wieczór był rzecznik rządu Piotr Müller. Już niedługo Polaków czekają ważne zmiany, władze planują reorganizację dotychczasowych rozwiązań, wprowadzonych w kraju z powodu pandemii koronawirusa.

Polsat przekazał widzom najnowsze informacje, gościem wieczornego programu "Gość Wydarzeń" był rzecznik rządu Piotr Müller. Rzecznik przekazał ważne wiadomości o planowanych prze władze zmianach w organizacji rozwiązań, które zostały wprowadzone w kraju z powodu pandemii koronawirusa. Już jutro Polacy otrzymają dokładne informacje.

Polsat przekazał najnowsze stanowisko rządu

Piotr Müller pojawił się w środę 2 września 2020 roku w programie "Gość Wydarzeń" na antenie Polsat News. Rzecznik rządu przekazał najnowsze informacje w sprawie planowanej reorganizacji dotychczasowych rozwiązań, wprowadzonych w kraju z powodu szerzącej się pandemii koronawirusa. Mężczyzna zapewnił, że polski rząd dąży do tego, by usprawnić i przyśpieszyć diagnostykę zakażeń, a przy okazji przywrócić normalny tryb pracy w służbie zdrowia.

- Zaangażujemy POZ-ty, ale również modyfikujemy sieć szpitali jednoimiennych w taki sposób, by ona pozwoliła uruchomić regularne operacje. [...] Dzisiejszymi decyzjami ograniczyliśmy wydawanie decyzji administracyjnych o połowę, to duże odciążenie. Chcemy odciążyć też inne placówki zdrowia, aby odciążyły Sanepid. To instytucja, która w ostatnich miesiącach była bardzo obciążona i w tej chwili na szczęście takiego obciążenia nie będzie miała - przekazał rzecznik.

Gościem Polsatu był rzecznik rządu Piotr Müller

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rzecznik rządu potwierdził również zmianę w długości trwania kwarantanny. Obowiązkowa izolacja zostanie skrócona do 10 dni, a już jutro obywatelom zostaną przekazane nowe wytyczne, dotyczące zachowania się w przypadku podejrzenia zakażenia koroanwirusem.

- Do tej pory trzeba było dostać decyzję, żeby zostać wycofanym z kwarantanny. Teraz będzie jasny termin - 10 dni, jeżeli nie ma objawów i osoba wychodzi z kwarantanny - poinformował Piotr Müller .

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, koronawirus w PKS i PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnych kierunków

2. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?

3. Żywioł uderzył z potężną siłą. W jednej chwili śmierć poniosło 10 dzieci, tragiczne wiadomości

Gość Doroty Gawryluk skomentował również na antenie stacji Polsat sprawę ekspedientki, która została ukarana przez sąd, bo nie chciała obsłużyć klienta bez maseczki.

- Pamiętajmy o tym, że jest podstawa prawna, ustawowa do tego, by wydawać rozporządzenia ograniczające poszczególne elementy funkcjonowania społecznego w okresie epidemii. Pojawiły się wątpliwości niektórych sądów, ale nie wszystkich. Są rozbieżności. Sam jestem z wykształcenia prawnikiem i wiem, że orzecznictwo, w niektórych sytuacjach może mieć różne zdanie na temat tego samego przepisu. Należy z tego wyciągać wnioski - powiedział rzecznik rządu.

Najlepsze newsy dnia:

    1. Magdalena Ogórek mówi, co popełniła. W tle wymienia kolosalne sumy i prosi o wsparcie
    2. Wicemarszałek Sejmu zakażona koronawirusem. Wiemy, w jakim jest stanie
    3. Lech Wałęsa może być wściekły. Informacje o jego żonie zwalają z nóg
    4. Niebywałe doniesienia o Jarosławie Kaczyńskim. Wyjawiła powód dlaczego jest kawalerem
    5. Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News