Nagle rozległy się strzały, ktoś otworzył ogień do polskich harcerzy. Dramat na obozie, trwa akcja służb

Nagle rozległy się strzały, ktoś otworzył ogień do polskich harcerzy. Dramat na obozie, trwa akcja służb Źródło: .

Polsat przekazał informacje o dramatycznym wydarzeniu, do którego doszło podczas obozu harcerskiego w Gródku nad Dunajcem. Do niczego nieświadomych nastolatków ktoś otworzył ogień. Na miejsce musiała przyjechać karetka.

Polsat przekazał informacje na temat tego, co stało się z dziećmi przebywającymi na obozie. Z kolei policja będzie miła mnóstwo pracy.

Polsat: chłopiec z raną szyi trafił do szpitala

W czwartek 30 stycznia około godz. 22:00 do małopolskiej policji trafiło zgłoszenie, w którym opiekun grupy harcerzy poinformował o strzelaninie. Kiedy na miejscu zjawili się funkcjonariusze oraz ratownicy medyczni okazało się, że poszkodowany jest chłopiec w wieku 11 lat. Miał ranę szyi. Został natychmiast przewieziony do szpitala. Inni mieli więcej szczęścia - nikt nie zginął ani nie został poważnie ranny. Mogło skończyć się o wiele gorzej.

- Informacje były spójne, zarówno od dzieci, z którymi rozmawialiśmy, jak i od opiekunów. Relacjonowali oni, że kiedy harcerze przebywali w lesie, ktoś przyjechał samochodem na jego skraj i oddał strzały w ich kierunku. Nie wiem, czy ta osoba zdawała sobie sprawę z tego, że ktoś w tym lesie przebywa - wyjaśniła Katarzyna Cisło z biura prasowego małopolskiej policji.

Ktoś zaplanował postrzelenie nastolatków? Nieoficjalnie mówi się o pogróżkach

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania i zaczęli przeszukiwać okoliczne tereny. Przesłuchali dzieci, opiekunów, przeszukali okolicę oraz drogi między zabudowaniami. 3 lutego chcą przesłuchać okolicznych mieszkańców. Rzecznik małopolskiej policji poinformowała również, że wszczęto postępowanie z art. 160 Kodeksu karnego, czyli śledztwo dotyczące wyjaśnienia okoliczności narażenia na utratę życia i zdrowia. Policja skontaktowała się również z prokuraturą z Nowego Sącza i niedługo zostaną przekazane jej wszystkie materiały zebrane w sprawie.

Dzisiaj grzeje: 1. Stan kryzysowy w dwóch krajach. Poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa żywnościowego
2. Kobieta ważąca 280 kilogramów urodziła dziecko-giganta. Jego zdjęcia odbierają mowę

11-letni chłopiec na szczęście został już wypuszczony ze szpitala. Inne dzieci początkowo były w szoku, ale zdecydowały się - również po rozmowach z rodzicami - pozostać na obozie. Z Gródka nad Dunajcem wyjechały jedynie te osoby, które miały zaplanowany krótszy pobyt. Jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze "Gazety Wyborczej", kilka dni wcześniej harcerze mieli otrzymywać pogróżki. Nie wiadomo jednak od kogo ani pod czyim adresem skierowane.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilne doniesienia z okolic Wuhan. Uderzył kolejny śmiertelny wirus, źródło w mięsie drobiowym
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Faworki drożdżowe są bardzo proste, a wiele bardziej puszyste od tradycyjnych. Koleżanki będą błagać o przepis
  4. Wszędzie była krew, gwiazda programu w TTV dotkliwie pobita. Pojawiły się drastyczne zdjęcia
  5. Ogromne pieniądze dla Dawida Kubackiego. Dobra forma pozwoliła zarobić mu fortunę, przecieramy oczy ze zdumienia

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News