Polsat przekazał słowa eksperta
Screen "Debata Dnia" Polsat News
Monika Majko - 1 Listopada 2020

Po otwarciu cmentarzy będzie o wiele gorzej? Ekspert ujawnił gorzką prawdę widzom Polsatu

Polsat przeprowadził rozmowę z ekspertem, dotyczącą rządowej decyzji o zamknięciu cmentarzy na czas Wszystkich Świętych. Specjalista przekazał widzom gorzką prawdę.

Polsat zaprosił do programu "Debata Dnia" prof. Piotr Kuna, alergologa. Specjalista wyjawił widzom stacji całą prawdę o rządowej decyzji, dotyczącej zamknięcia cmentarzy na czas Wszystkich Świętych. Ekspert podzielił sie z Polakami swoim wieloletnim doświadczeniem z pracy w szpitalu klinicznym.

Polsat zaprosił na rozmowę eksperta, specjalista wyjawił widzom całą prawdę

Profesor Piotr Kuna był gościem programu "Debata Dnia" w Polsat News. Podczas rozmowy z dziennikarzem stacji Grzegorzem Jankowskim specjalista wyznał, że bazując na doświadczeniu zdobytym przez lata pracy w szpitalu klinicznym zauważył on coroczny wzrost pacjentów z zakażeniem wirusowym w placówce medycznej po okresie Wszystkich Świętych.

- Kierując szpitalem klinicznym przez 18 lat, zawsze po święcie zmarłych, mniej więcej od 5, 6 listopada mieliśmy gwałtowny przyrost stanów zapalnych górnych dróg oddechowych i pogorszenie stanu zdrowia osób z chorobami przewlekłymi – wyjaśniał ekspert.

- brakowało nam miejsca na OIOM-ie, na oddziałach trzeba było dostawiać łózka na korytarzach, a karetki jeździły po Polsce i szukały miejsc dla chorych - Tak było przez 18 lat – tłumaczył alergolog.

Już jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenieJuż jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenieCzytaj dalej

Zdaniem Profesora Kuny, rząd przy podejmowaniu decyzji o czasowym zamknięciu nekropolii w kraju wziął pod uwagę właśnie te dane z polskich szpitali. W tym roku cmentarze zostały zamknięte dla odwiedzających od 31 października do 2 listopada.

- Myślę. że rząd ma te dane i kolejny wirus, który doszedł, czyli SARS-CoV-2 może tę sytuację pogorszyć – przekazał ekspert w rozmowie z Grzegorzem Jankowskim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

W programie stacji Polsat pojawił się również drugi specjalista

W programie Grzegorza Jankowskiego gościł również Tomasz Lipniacki, z Pracowni Modelowania w Biologii i Medycynie Polskiej Akademii Nauk. Ekspert stwierdził, że zamknięcie cmentarzy to tylko "półśrodki", choć spowalnia to wzrost kolejnych zakażeń koronawirusem i "w tym sensie jest dobrym działaniem".

Dzisiaj grzeje:

1. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

2. Tragiczna wiadomość we Wszystkich Świętych. Dziś rano zmarł jeden z najwybitniejszych Polaków

3. Ludzie podstępem chcieli wejść na cmentarz, nie obchodzą ich zakazy. Niebywałe, do czego się posunęli

Tomasz Lipniacki w taki sam sposób ocenia również poprzednie działania rządu, mające na celu ograniczenie dynamicznej ekspansji wirusa SARS-COV-2 w społeczeństwie, czyli m.in. zamknięcie restauracji, klubów fitness i siłowni, a także ograniczenie funkcjonowania szkół.

- Póki nie ograniczymy przebywania w pracy i centrach handlowych o 40 proc. to nie zatrzymamy epidemii - mówił specjalista w programie stacji Polsat News.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Kot przeszkodził w zajęciach online. Nauczycielka rzuciła nim, wszystko się nagrało
  3. Córka Adama Małysza cała w bandażach. Ten widok przeraził tysiące Polaków (FOTO)
  4. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  5. Pochowali kota w ogrodzie, chwilę później zobaczyli go w domu. Odkopali grób i nic nie zrozumieli, dopiero weterynarz zdradził im prawdę
  6. Dzień Wszystkich Świętych. Te gwiazdy odeszły w 2020 roku. Na zawsze pozostaną w pamięci kibiców (FOTO)
  7. Disney stworzyło robota, który wprawi Cię w zakłopotanie. Niesamowity realizm i przeszywające spojrzenie
  8. Przez wielu uważany jest za chwast. Tymczasem niesamowicie podkręca smak niedzielnego rosołu
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News