Był wielkim gwiazdorem seriali Polsatu, Marka Perepeczko kochały miliony. Dzisiaj jego grób wygląda tak, że trudno powstrzymać łzy

Był wielkim gwiazdorem seriali Polsatu, Marka Perepeczko kochały miliony. Dzisiaj jego grób wygląda tak, że trudno powstrzymać łzy Źródło: .

Gwiazdor telewizji Polsat, Marek Perepeczko, był ulubieńcem publiczności. Aktor, który zasłynął rolą Janosika i pod koniec życia grał w "13. Posterunku" zmarł niespodziewanie w listopadzie 2005 roku. Artysta po latach został zapomniany, a jego nagrobek jest w tak złym stanie, że aż trudno pomyśleć, że tak została pochowana jedna z największych legend polskiego aktorstwa.

Polsat 16 listopada 2005 roku przekazał bardzo smutną informację. Na zawał serca zmarła legenda polskiego aktorstwa, Marek Perepeczko. Artysta, który tuż przed śmiercią przygotowywał spektakl "Dwie morgi utrapienia" nie zdołał dokończyć swojego ostatniego, artystycznego przedsięwzięcia i został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Częstochowie. Ciało artysty zostało złożone jednak w rodzinnym grobie na warszawskich Powązkach. Mimo takiej lokalizacji i dużej ilości przechodniów, którzy oddają cześć zasłużonym Polakom, grób Perepeczki jest zapomniany. Jego widok potrafi złamać serce.

Gwiazdor telewizji Polsat zasmucił widzów swoim odejściem. Ci jednak o nim nie pamiętają

Aktor, który powrócił do fachu w "13. Posterunku" przez całe lata bawił Polaków i pokazał, że rola Janosika nie jest jedyną, dzięki której zapisze się w historii polskiego aktorstwa. Jego niespodziewana śmierć w mieszkaniu w Częstochowie zwróciła uwagę fanów, którzy byli załamani.

O ile na pogrzebie odtwórcy roli Janosika było dużo, o tyle po latach mało kto pamięta o artyście, a rodzinna kwatera rodziny Perepeczków na Powązkach jest bardzo zaniedbana.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Grób Perepeczki potrafi złamać serce

Prosta, biała, pokryta już grzybem i zaroślami płyta informuje o tym, że jest to grobowiec rodzinny Perepeczków. W nagrobku spoczywają bliscy artysty - Franciszek, Walentyna oraz Florian. Nazwisko artysty jest umieszczone w tabliczce na płycie nagrobnej, gdzie skromna informacja mówi nam, że Marek Perepeczko był za życia aktorem.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. Kiedy strażacy odkopali 9-letnią dziewczynkę, już nie żyła. Ale to, co znaleźli pod jej ciałem, ścisnęło ich za gardło

Możliwe, że tak skromny nagrobek nie zwraca uwagi fanów, którzy po prostu nie zdają sobie sprawy, że ich ulubiony artysta spoczywa na Powązkach. W te święta warto więc odwiedzić nagrobek rodziny Perepeczków i sprawić, by wyglądał mniej smutno niż obecnie.

  1. Najlepsze newsy dnia:
  2. Mogą ZABRAĆ ci miejsce pochówku bliskiej osoby. Aby temu zapobiec, musisz pamiętać o jednym
  3. Marta Kaczyńska z rodziną odwiedziła grób rodziców na Wawelu. Towarzyszył jej też Andrzej Duda. Wyjątkowy czas zadumy
  4. Mamy zdjęcia grobu Kory w Święto Zmarłych. Widok zapiera dech
  5. Odwiedziliśmy dzisiaj grób Zbigniewa Wodeckiego. Widok, którego nie da się zapomnieć
  6. Byliśmy dzisiaj na grobie Pawła Adamowicza. Widok jest po prostu smutny, mamy zdjęcia 

Następny artykuł