Połowa Polaków chce liberalizacji prawa antyaborcyjnego (zagłosuj w sondzie)

Połowa Polaków chce liberalizacji prawa antyaborcyjnego (zagłosuj w sondzie)

Jak wynika z sondażu opublikowanego przez Dziennik Gazeta Prawna, ponad połowa Polaków opowiada się za liberalizacją prawa antyaborcyjnego.

Jak informowaliśmy wcześniej, do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy, zakładający całkowity zakaz aborcji, z wyjątkiem sytuacji, w których zagrożone jest życie matki. Projekt złożony przez Fundację „Pro – prawo do życia” przewiduje również surowe kary za nieprzestrzeganie przepisów. Chodzi o karę więzienia od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Poparcia projektu zakazującego aborcji nie wyklucza obóz rządzący Prawa i Sprawiedliwości, który - według informacji jakie udało się uzyskać portalowi dziennik.pl - poważnie się nad tym zastanawia.

W związku z dyskusją wokół prawa antyaborcyjnego w Polsce Dziennik Gazeta Prawna opublikował wyniki badania opinii społecznej, z których wynika, że 51% Polaków uważa, iż obecne prawo antyaborcyjne jest zbyt rygorystyczne i powinno zostać zliberalizowane. Jednocześnie 29% uważa obecnie obowiązujące przepisy za odpowiednie i nie widzi potrzeby ich zmiany. Natomiast 20% pytanych chce zaostrzenia prawa antyaborcyjnego, w tym całkowitego zakazu aborcji w naszym kraju.

Za złagodzeniem prawa antyaborcyjnego są najczęściej kobiety. Za zaostrzeniem natomiast opowiadają się najczęściej ludzie młodzi i wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej ankiecie.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: tokfm / gazeta prawna
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News