Jak wynika z sondażu opublikowanego przez Dziennik Gazeta Prawna, ponad połowa Polaków opowiada się za liberalizacją prawa antyaborcyjnego.

Jak informowaliśmy wcześniej, do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy, zakładający całkowity zakaz aborcji, z wyjątkiem sytuacji, w których zagrożone jest życie matki. Projekt złożony przez Fundację „Pro – prawo do życia” przewiduje również surowe kary za nieprzestrzeganie przepisów. Chodzi o karę więzienia od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Poparcia projektu zakazującego aborcji nie wyklucza obóz rządzący Prawa i Sprawiedliwości, który – według informacji jakie udało się uzyskać portalowi dziennik.pl – poważnie się nad tym zastanawia.

W związku z dyskusją wokół prawa antyaborcyjnego w Polsce Dziennik Gazeta Prawna opublikował wyniki badania opinii społecznej, z których wynika, że 51% Polaków uważa, iż obecne prawo antyaborcyjne jest zbyt rygorystyczne i powinno zostać zliberalizowane. Jednocześnie 29% uważa obecnie obowiązujące przepisy za odpowiednie i nie widzi potrzeby ich zmiany. Natomiast 20% pytanych chce zaostrzenia prawa antyaborcyjnego, w tym całkowitego zakazu aborcji w naszym kraju.

Za złagodzeniem prawa antyaborcyjnego są najczęściej kobiety. Za zaostrzeniem natomiast opowiadają się najczęściej ludzie młodzi i wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej ankiecie.

Co sądzisz o obecnych przepisach dot. aborcji?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: tokfm / gazeta prawna

...

Zobacz również