Dziennikarz RMF ujawnił wyniki głosowania z zagranicy. Trzaskowski ma powody do radości

Dziennikarz RMF ujawnił wyniki głosowania z zagranicy. Trzaskowski ma powody do radości Źródło: jackmac34 Pixabay.com

Polonia udała się do urn wyborczych tłumnie jak nigdy dotąd. Wynik frekwencyjny jest naprawdę zaskakujący, a dziennikarz RMF, Paweł Żuchowski, przekazał na swoim Twitterze informacje w sprawie wyników osiągniętych przez kandydatów. Rafał Trzaskowski ma powody do zadowolenia.

Polonia głosująca poza granicami kraju może okazać się bardzo ważnym głosem w decydującym rozrachunku wyborczym. Obecnie wyniki, pokazują że różnica między wynikami obydwu kandydatów jest minimalna i wszystko może się zdarzyć. To jak głosowali Polacy mieszkający w Los Angeles na pewno wywoła uśmiech na twarzy Rafała Trzaskowskiego.

Dziennikarz poinformował, jak głosowała Polonia

Polonia mieszkająca w Los Angeles zakończyła głosowanie wcześniej i liczenie głosów mogło zacząć się tam, zanim w Polsce zakończyła się cisza wyborcza. Na Twitterze dziennikarza RMF pojawiły się informacje na temat wyników niedzielnego głosowania. Okazuje się, że mieszkający za oceanem Polacy jasno wskazali kogo popierają. Co prawda wyniki ujawnione przez Pawła Żuchowskiego dotyczą zaledwie jednego miasta, ale przy obecnym układzie sił liczy się każdy głos i o ostatecznym rezultacie wyścigu o fotel prezydenta mogą zadecydować pojedyncze głosy. Z tego powodu Rafał Trzaskowski ma powody do radości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W Los Angeles faworyt jest jeden

Polonia, która pojawiła się przy urnach w Mieście Aniołów bardzo wyraźnie wskazała, który kandydatnajbardziej przekonał ich do siebie. Paweł Żuchowski pracujący w RMF FM ujawnił wyniki i nie ma wątpliwości co do tego, kto jest faworytem. Rafał Trzaskowski zdobył zdecydowaną większość głosów oddanych w lokalach wyborczych w Los Angeles. Poparły go 2464 głosy osoby, które zdecydowały się pojawić się urnach wyborczych, a jego kontrkandydat nie może pochwalić się wynikiem choćby zbliżonym do tego osiągniętym przez kandydata Platformy Obywatelskiej. Różnica nie jest trudna do zauważenia i Rafał Trzaskowski może mieć nadzieję, że cała Polonia będzie go popierać w tak dużym stopniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Niebywałe słowa Rafała Trzaskowskiego po ogłoszeniu wyborów. Podkreślił jedną rzecz

2. 17-miesięczne dziecko zaatakowane przez psa. Nie udało się go uratować

Andrzej Duda daleko w tyle

Rafał Trzaskowski zdobył serca Polonii mieszkającej w Los Angeles, a wynik osiągnięty przez starającego się o reelekcję Andrzeja Dudę jest mniej imponujący. Zdobył on jedynie 926 głosów i jest zdecydowanym przegranym wśród amerykańskiej Polonii z tego miasta. Na resztę oficjalnych wyników należy jeszcze poczekać, wiele może się jeszcze zmienić.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przykra wiadomość została podana przez media. Legenda sportu odeszła w wieku 95-lat, kochały go miliony fanów
  2. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  3. Na wiecu nie dopuścili Agaty Dudy do głosu. Już miała odezwać się do mikrofonu, ale ją zagłuszyli
  4. Kamery zarejestrowały reakcję Kingi Dudy po ogłoszeniu wyników. Wszyscy zobaczyli, jej mina mówi wszystko
  5. Zdjęcie spod lokalu wyborczego zwala z nóg. Mieszkańcy dawno nie widzieli nic podobnego
  6. Nagle Kinga Duda podeszła do mikrofonu. Na oczach wszystkich nie wytrzymała i zaczęła mówić co myśli

Źródło: Twitter / @p_zuchowski

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News