Właśnie zakończyło się głosowanie Polonii w wyborach prezydenckich. Ogromne zaskoczenie

Właśnie zakończyło się głosowanie Polonii w wyborach prezydenckich. Ogromne zaskoczenie Źródło: pikio.pl

Polonia w Stanach Zjednoczonych właśnie zakończyła głosowanie w polskich wyborach prezydenckich 2020. Trwa licznie głosów, przekazano zaskakujące informacje.

Polonia w USA skorzystała z prawa do wzięcia udziału w polskich wyborach prezydenckich. Trwa liczenie głosów w dziewięciu komisjach wyborczych. Konsul generalny w Nowym Jorku właśnie przekazał zaskakujące informacje.

Polonia w USA zakończyła głosowanie w wyborach prezydenckich

W Polsce trwa właśnie II tura wyborów prezydenckich, w całym kraju o godzinie 7:00 otwarte zostały lokale wyborcze, a obywatele tłumnie maszerują do urn. O fotek prezydenta ubiegają się dwaj kandydaci - starający się o reelekcję Andrzej Duda oraz obecny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Głosowanie na swoich kandydatów własnie zakończyła Polonia mieszkająca w USA.

W Stanach Zjednoczonych do głosowania w II turze polskich wyborów prezydenckich zarejestrowało się łącznie 46 tys. Polaków, najwięcej osób zgłosiło chęć oddania głosu w okręgu nowojorskim, było ich 18,5 tysiąca. W pierwszej turze chęć oddania głosu wyraziło 12 tysięcy osób mniej.

- To są rekordowe wybory. Do spisu wyborców zapisała się rekordowa liczba osób i rekordowa liczba osób ostatecznie oddała swoje głosy - poinformował Adrian Kubicki, konsul generalny w Nowym Jorku, w rozmowie z dziennikarzami Polskiego Radia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trwa liczenie głosów Polonii ze Stanów Zjednoczonych

Wysoka frekwencja wśród Polonii amerykańskiej jest ogromnym zaskoczeniem. Na terenie Stanów Zjednoczonych działało dziewięć komisji wyborczych. Trzy znajdowały się w Nowym Jorku oraz Chicago, a także po jednej w Waszyngtonie, Los Angeles i Houston. 

Dzisiaj grzeje: 1. PKW właśnie przekazała pierwsze dane dot. frekwencji. Liczba może być zaskoczeniem dla wielu

2. Bardzo ważne ostrzeżenie ONZ. Każdy powinien się z nim zapoznać

Jak przekazała Interia, Polonia amerykańska podkreślała, że jest żywo zainteresowana sceną polityczną w Polsce i na bieżąco śledzi to, co dzieje się w ojczystym kraju. Udział w głosowaniu na prezydenta Polski był dla wielu z emigrantów okazją do podkreślenia swojego pochodzenia i podtrzymania związku z ojczyzną.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sędziowski skandal w Ekstraklasie. Najgorszy występ od lat, kompletnie nie panował nad sytuacją
  2. Babcia miała niezawodny sposób na wilgotne i kruche ciasto drożdżowe z owocami. Korzystają z niego kolejne pokolenia, zawsze się udaje
  3. Bliski przyjaciel i współpracownik Rydzyka ujawnił o nim całą prawdę. Do tej pory milczano o jego słowach
  4. Irena Kwiatkowska przeżyła śmierć kliniczną. Opowiedziała, co zobaczyła
  5. Ministerstwo oficjalnie oznajmiło zmiany w prawie. Wraca system z PRL
  6. Śmierć ukochanej córki, a teraz znów smutna wiadomość. Ewa Bem przeżywa trudne chwile

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News