Powstaje polskie auto elektryczne inspirowane kultowym Polonezem. Jak wam się podoba?

Powstaje polskie auto elektryczne inspirowane kultowym Polonezem. Jak wam się podoba? Źródło: Materiały prasowe FSO Kutno

Polonez w wersji elektrycznej ma powstać w Fabryce Samochodów Osobowych Syrena w Kutnie. Fani kultowego samochodu już nie mogą się doczekać.

Polonez produkowany był w latach 1978-2002, z taśm montażowych zjechało ponad milion tych aut. Teraz kultowy pojazd stał się wzorem dla projektantów z Fabryki Samochodów Osobowych Syrena w Kutnie, którzy przedstawili właśnie model koncepcyjny samochodu elektrycznego klasy premium inspirowanego polonezem. jak wam się podoba?

- Poznaliśmy przeszłość, aby tworzyć przyszłość. Oto polski pojazd koncepcyjny inspirowany słynnym Polonezem. Jest to samochód typu sportback pozycjonowany w klasie premium. Mierzy ponad 5 metrów długości, co świadczy o jego dostojnym charakterze przy zachowaniu klasycznych proporcji wielobryłowego nadwozia starego modelu - przekazał Damian Woliński, projektant z FSO Syrena w Kutnie, zacytowany przez "Auto Świat".

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News