Nauczyciel Jarosława Kaczyńskiego ma receptę na poprawę wizerunku Polski na arenie międzynarodowej, nadszarpniętego przez ostatnie spory dyplomatyczne z Izraelem. Ekspert proponuje, by zbudować… muzeum Polokaustu.

Polokaust, a może Polocaust? Nie ma znaczenia. Najważniejsze, że o pomyśle zrobiło się bardzo głośno.

Czym jest Polokaust?

ZOBACZ TAKŻE: Izrael oskarża Polskę! „Nie mogą przestać nam ubliżać”

Mistrz prezesa PiS wpadł na pomysł, aby Polska pokazała całemu światu, że też jest ofiarą nazistowskich Niemiec. W muzeum główną ekspozycję stanowić miałyby krwawe dla Polaków wydarzenia z okresu II wojny światowej, ale wyeksponowane miałyby być także inne tragedie, jakich doświadczył nasz naród. Takie jak między innymi rzeź wołyńska, czy mordy NKWD – to właśnie jest Polocaust.

Nauczyciel szefa Prawa i Sprawiedliwości to dr Marek Kochan, który cieszy się ogromnym autorytetem u Jarosława Kaczyńskiego. To on szkoli prezesa PiS, możliwe zatem, że lider partii rządzącej posłucha swojego mistrza.

– Wiem, jak jedno z takich szkoleń wyglądało. Prezes lub inny polityk siedzi na krześle przed kamerą i jest co chwilę prowokowany uciążliwymi pytaniami przez prowadzącego rozmowę. Nawet najbardziej przeciwni PiS dziennikarze nie są tak natarczywi jak ten szkolący. Potem materiał jest oglądany i analizowany. Wyciągane są wnioski dotyczące zachowania, wypowiedzianych słów, gestykulacji – czytamy na łamach se.pl wypowiedź osoby biorącej udział w tego typu szkoleniu.

Muzeum Polokaustu

ZOBACZ TAKŻE: Antypolskie materiały zalały Izrael. „Polacy byli gorsi od Niemców.”

Teraz dr Kochan wyszedł z inicjatywą zbudowania muzeum „Polokaustu”, czy też „Polocaustu”.

– Zwiedzający Muzeum Polokaustu powinni z niego wyjść z przekonaniem, że Polski i Polaków mogłoby dziś nie być. Byliśmy ofiarami, nie sprawcami. I walczyliśmy o to, by przetrwać – powiedział ekspert od wizerunku.

Kim jest Marek Kochan?

To nauczyciel Kaczyńskiego. Jego mentor, który uczył go pisać przemówienia. Marek Kochan prowadzi szkolenia w PiS od bardzo dawna. Mówi się, że już od 2008 r. Od tego czasu pracował już z kilkudziesięcioma posłami i europosłami Prawa i Sprawiedliwości.

Tylko w sprawozdaniu finansowym partii za 2012 rok znajdą się co najmniej trzy faktury za szkolenia prowadzone lub współprowadzone przez Kochana. To właśnie on wszystkiego nauczył Jarosława Kaczyńskiego. Zachowywania się przed kamerą, gestów, retorycznych sztuczek. Budował lidera, który miał przełamać polityczną impotencję i powrócić do władzy.

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Morawiecki gasi pożar benzyną? Internauci wyśmiewają starania premiera [MEMY]

Internauci gorąco popierają Morawieckiego przeciw Izraelowi [MEMY]

Źródło: wp.p/se.pl