Potężny wstrząs w polskiej kopalni. Są ofiary

Potężny wstrząs w polskiej kopalni. Są ofiary

Polkowice: około godziny 10:00 w na oddziale G-7 ZG Rudna Główna doszło do wstrząsu. Był on niestety na tyle silny, że pociągnął za sobą ofiary, w tym jedną śmiertelną. Krajowa opinia publiczna jest wstrząśnięta tragicznym zdarzeniem.

Polkowice stały się miejscem ogromnej tragedii. W kopalni ZG Rudna Główna doszło do dramatycznych zdarzeń, które spowodował wstrząs górotworu. Na miejscu zginął niestety jeden górnik. Był bardzo doświadczony, miał 58 lat i na co dzień pracował jako operator samojezdnych maszyn górniczych.

Polkowice: wstrząs w kopalni, są ofiary

Poza nim obrażenia odniosło siedmiu górników, spośród których czterech jest wciąż hospitalizowanych. Na szczęście ich życiu nie zagraża obecnie niebezpieczeństwo. Media dowiedziały się, że mają niegroźne stłuczenia lub stwierdzone złamania kończyn. W momencie wstrząsu na oddziale G-7 znajdowało się 24 pracowników kopalni. Większość została szybko i sprawnie ewakuowana, gdyż na miejscu od razu pojawiło się sześć ekip ratunkowych. Akcja ratunkowa trwała łącznie około 1,5 godziny, niestety nie udało się w niej pomóc wszystkim przebywającym pod ziemią.

Polacy pogrążyli się w głębokiej żałobie

Prezes Zarządu KGHM zdecydował się już w związku z dramatycznymi zdarzeniami i śmiercią jednego z pracowników ogłosić trzydniową żałobę. Sprawy nie skomentowali jeszcze wpływowi krajowi politycy, którzy także przekażą zapewne wkrótce rodzinie zmarłego szczere kondolencje.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Do Polkowic spływają obecnie wyrazy współczucia z całego kraju. Polacy są realnie wstrząśnięci tragedią w ZG Rudna Główna, mając szczególnie na uwadze niedawną tragedię w kopalni w Karwinie, która na nowo rozpoczęła wśród opinii publicznej dysputę na temat bezpieczeństwa pracy pod ziemią. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Zaskakujące zdjęcia z Pałacu Prezydenckiego! Agaty Dudy nie było w domu i wtedy wydarzyło się to
  2. Ile dzieci ma Pola Raksa? Wielu się myliło w tej kwestii
  3. Widok grobu Andrzeja Leppera rozrywa serce! Polityk nie żyje przez establishment III RP?
  4. Kim jest partner Barbary Nowackiej? Ta informacja mocno was zaskoczy
  5. NASA tuszuje nadciągający koniec świata? Media publiczne rozprzestrzeniają zdumiewające informacje
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News